Mia Büyükkaraca'nın psikolojisi, babalarının kavgasından daha önemli

Işın Karaca'nın eski eşlerinin birbirine girdiğine dair haberler şu aralar epey gündemde. Hassas bir konuya bu kadar 'kavga' düzeyinden yaklaşıyor olmamız, şarkıcının 8 yaşındaki minik kızını hiç düşünmüyor oluşumuz epey Molatik'lik bence...

Mia Büyükkaraca'nın psikolojisi, babalarının kavgasından daha önemli

Mutluluğu yakalayamadı

Mutluluğu yakalayamadı

Işın Karaca, evliliklerinde bir türlü mutluluğu yakalayamadı. Biliyorsunuz, Sedat Doğan'la olaylı bir ayrılığı oldu. Sedat Doğan hakkında şoke edici haberler tek tek yansıdı basına.

Annesinin soyadını aldı

Annesinin soyadını aldı

Bunun üzerine Işın Karaca "Babasının soyadını taşımasın!" diyerek annelik içgüdüsüyle bütün bu olaylardan kızını bağımsız tutmak istedi. Dava açtı. Ve kazandı. 8 yaşındaki minik kızı, annesinin soyadını aldı. Yani Mia'nın soyadı Büyükkaraca oldu. Geçen ay şaşırtan bir haber yansıdı basına. Işın Karaca, birçoklarına göre tam da her şey yolunda giderken, Tuğrul Odabaş ile 3 yıllık evliliklerini noktaladı.

Tek celsede boşandılar

Tek celsede boşandılar

"Nazar değmesin" dedirten bu evlilik, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde anlaşmalı olarak, hem de tek celsede sonlandı. Tam da Işın Karaca'nın özel hayatında her şey yolunda zannedilirken boşanma haberi geldi.

"Herkesi sevin"

"Herkesi sevin"

Tuğrul Odabaş, Mia ile birlikte çektirdiği fotoğrafı Instagram hesabından paylaşınca ortalık karıştı. Odabaş, Mia Büyükkaraca ile çektirdiği bir fotoğrafı "Sokakta gördüğünüz kediyi, dedikoducu teyzeyi, evdeki avizeyi, kokoreç işkembeyi, Şişli Osmanbey'i kısaca yolu sizinle kesişmiş her şeyi, herkesi sevin ve sevdikleriniz için emek sarf edin. Seni seviyorum kızım, Mia Büyükkaraca" notuyla paylaştı.

"Adam ol" dedi

"Adam ol" dedi

Odabaş'ın paylaşımına Sedat Doğan "Kızımın fotoğrafıyla şov yapamazsın. Adam ol, sessiz ol, efendi ol" gibi oldukça tehditkâr bir karşılık verdi. Doğan'ın açıklamasına Odabaş ise "Her güzel şeyin bir sonu vardır ama sevginin sonu yoktur. Maksadı sevgi olanın kavgası da yoktur" diye cevapladı.

Güzel veda etmek önemli

Güzel veda etmek önemli

Bu muazzam 'baba' tartışmalardan geriye kalanlar ne peki? Tek tek ilerleyelim... Işın Karaca ile Tuğrul Odabaş oldukça medeni bir şekilde ayrıldı. Tek celsede. Evliliklerini yürütemeseler bile final önemli. Güzel veda etmek asıl mesele. Karaca ve Odabaş bunu başardılar. Dolayısıyla ikisine de artı puan gitmeli.

"Sana baba travması yaşatmak istemezdim" der gibi

"Sana baba travması yaşatmak istemezdim" der gibi

Gelelim Tuğrul Odabaş'a... Belli ki Mia Büyükkaraca'yla büyük bir duygusal bağ kurmuş, 'üvey baba' olmanın ötesine geçmiş. Ya da Mia'ya karşı suçluluk duygusu var. "Annenden ayrılmak istemezdim, sana baba travması yaşatmak istemezdim" der gibi bir hali var açıkçası Tuğrul Odabaş'ın.

Maksadı sevgi olanın kaygısı, kavgası olmaz

Maksadı sevgi olanın kaygısı, kavgası olmaz

Odabaş'ın Mia'ya sevgisi ortada. Sedat Doğan'ın tehditkâr laflarını duyunca daha da hak veriyorum Odabaş'a. Çünkü maksadı sevgi olanın kavgası, kaygısız yok ve olamaz da... Işın Karaca cephesinden baktığımızda ise üzücü bir tablo var elbette. Kızını korumak isteyen ancak evliliklerini yürütememiş bir anne var karşımızda.

'Mia' olmak hiç kolay değil

'Mia' olmak hiç kolay değil

Ben elbette bu meselede Mia Büyükkaraca'ya Molatik oldum en çok. Gerçek babanızla soyadı bağınız bile olmamalı. Üvey babanızı sevseniz bile annenizle yolları ayrıldı. Nereye kadar sevebilirsiniz? Bu hikâyede 'Mia' olmak çok zor değil mi?

Bencilliğe gerek yoktu

Bencilliğe gerek yoktu

Babaların tartışması, daha doğrusu Odabaş'ın paylaşımını Sedat Doğan'ın bir tartışma düzeyine getirmesi ise oldukça büyük bir bencillik örneği. Gerek var mıydı gerçekten? Bence yoktu.

Kızının psikolojisini önemsiyor

Kızının psikolojisini önemsiyor

Mia Büyükkaraca'nın psikolojisi babalarının kavgasından daha önemli. Işın Karaca elbette bir anne olarak kızının psikolojisini önemsiyor. Ancak bizlere de bu noktada bir görev düşüyor. O da bu 'baba' tartışmaların -mümkün mertebe- uzağında olmak.

Işın Karaca'lık bir konu bu...

Işın Karaca'lık bir konu bu...

Neden? Çünkü kız çocukları için baba konusu oldukça hassas bir konu. Mia ile yeterli ve gerekli empatiyi kurduğumuz noktada bizler de çekirdeklerimizi bir kenara bırakacağız. İnsanlık, tam da bu noktada devreye giriyor işte. Mia'ya sahip çıkalım derim ben. Susarak. Konuyu Işın Karaca'ya, annesine bırakarak...

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak