Gündem
19.02.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.02.2014-2:30

Michel Gondry: Süper kahramanlar faşist!

Yaratıcı video müzik klipleri ve filmleriyle beğeni toplayan Fransız yönetmen Michel Gondry, Chomsky belgeselini sunmak için !fİstanbul kapsamında İstanbul’a geldi.

Sitene Ekle

NİL KURAL

 

!f İstanbul 13. Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin konuklarından biri bütün konuşmaları dolup taşan Fransız yönetmen Michel Gondry idi. Gondry, Noam Chomsky belgeseli ‘Is the Man Who Is Tall Happy?: An Animated Conversation with Noam Chomsky’yi sunmak için !f İstanbul’a konuk oldu. Yönetmen dün Fransız Kültür Merkezi’nde basının karşısındaydı.
Gondry, projenin başında ünlü entelektüel ve dil bilimci Chomsky’le işlerin kopma noktasına geldiğini paylaştı: “Onu farklı bir yönüyle ele almaya çalışan naif bir projeydi. ABD’de resmi sansür yok ama gayri resmi sansür var. Her şeyden çok rahat konuşamıyorsunuz. Bir ara projeyi geri çevirmek üzere olduğunu hissettim. Ama sonra tavrı değişti. Benim iyi bir dinleyici olduğumu, ödevimi iyi yaptığımı fark etti; aksanıma alıştı.”  
Hollywood’da 2011’de süper kahraman filmi olan ‘Yeşil Yaban Arısı’nı yöneten Gondry, süper kahramanları sevmediğini söyledi: “Çocukken de nefret ederdim. Bu filmi çekerken de nefret ettim. Süper kahramanlar faşist teorilerin temellerinden çıkmış gibi. Hepsi Mussolini’ye benziyorlar gibi geliyor ve de aptallar. Teklif geleceğini sanmam ama stüdyo teklif ederse Hollywood’da çalışırım ama bir daha süper kahraman filmi çekmem!”


Etiketler: ABD, İstanbul, Hollywood
Bilgi YarışmasıEvlenmek üzere olan erkeğe ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.