Disney Live! “Mickey’nin Masal Dünyası” 21 Ocak’ta perdelerini açıyor.  Biletleri aylar öncesinden satışa çıkan ve tükenmek üzere olan Mickey’nin Masal Dünyası, Türk çocukları ile buluşmak için gün sayıyor. Disney’in masalsı atmosferini Türkiye’ye taşımaya hazırlanan bu sihirli gösterinin son biletleri Biletix’de satışa sunulmaya devam ediyor. 14 Şubat’a kadar Haliç Kongre Merkezi’de sahnelenecek gösterinin sponsorluğunu, Türk Telekom’un çocuklar için geliştirdiği TTÇocuk portalı üstleniyor.

Ailece yaşanan mutlu anları çoğaltmak için tüm dünyada büyük beğeni toplayan bu muhteşem gösteride vakit kaybetmeden siz de yerinizi alın. Mickey Mouse, Minnie, Donald ve Goofy’nin tavan arasında sihirli masal kitabını bulmasıyla sahnede canlanmaya başlayan unutulmaz Disney masalları Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sindirella, Güzel ve Çirkin’i İstanbul’da izleme fırsatını kaçırmayın…

Toplam 48 gösteri ile onbinlerce kişinin izleyeceği Disney Live! Mickey’nin Masal Dünyası’nın hikayesi; Mickey, Minnie, Donald ve Goofy’nin tavan arasında saklı sihirli bir hikaye kitabını bulmasıyla başlar. 4 arkadaş merakla sayfaları çevirir ve Pamuk Prenses’i gerçek aşkını ararken, Sindirella’yı büyük baloya hazırlanırken, Güzel ve Çirkin’deki Bella’yı ise en beklenmedik yerde mutluluğu ararken bulurlar.

Görkemli bir dekor, etkileyici koreografi, yaratıcı ışıklandırma ve muhteşem kostümlerle ortaya konan gösteriyi Disney Theatre Group (DTG) lisansıyla Feld Entertainment gerçekleştiriyor. İstanbul Çocuk Tiyatrosu (ICT) tarafından Türkiye’ye getirilen Disney Live! Mickey’nin Masal Dünyası’nın, yepyeni bir alışkanlık yaratması ve bu deneyimi yaşayan çocukları, gösteri sanatlarına ve müziğe yakınlaştırması hedefleniyor. İstanbul Çocuk Tiyatrosu Başkanı Kemal Gürkaynak; “Disney Live! Mickey’nin Masal Dünyası, çok renkli ve etkileyici bir gösteri. Herkesin sevdiği masallarla farklı duyguları harekete geçiren ve sonunda tüm izleyenleri mutlu edecek samimi bir yapım. Tüm aileleri, çocuklarıyla yaşanan mutlu anları çoğaltmak üzere gösteriye bekliyoruz.” dedi.

Sömestr tatiline renk katacak bu sihirli gösteriyi sakın kaçırmayın!

www.ict-turkey.com

TTÇocuk (TÜRK TELEKOM)
Türk Telekom tarafından geliştirilen TTÇocuk portalı, 3 - 9 yaş arası çocukların bilgisayar ve internet başında geçirdikleri zamanı daha verimli ve yararlı hale getirmeyi ve çocukları “eğlendirirken eğitmeyi” hedefliyor. TTÇocuk, Türk Telekom’un sunduğu Masal ve Müzik Servisi’ndeki sevilen masalların yanı sıra; genel kültür, teknoloji ve doğa konularında eğitici içeriğe sahip. Tüm içeriğin görsel destekli bilgi oyunlarıyla birlikte sunulduğu portalda çocuklara özel oyunlar, masal animasyonları, doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılayan konular yer alıyor. Çocuklardaki yaratıcılığı geliştirmeyi hedefleyen TTÇocuk’ta, boyama ve el becerilerini geliştirecek oyunların yanı sıra, İngilizce öğrenmeye yardımcı uygulamalar da bulunuyor. Çocuklar, “Dünyamızı Tanıyalım” isimli harita oyununda dünyadaki ülkelerle Türkiye’nin illerini ve “Çarpan Balık” oyunu sayesinde de çarpım tablosunu öğrenebiliyor. www.ttcocuk.com adresinden ulaşılan site, çocukları güvenli bir şekilde bilgisayar ve internetle buluşturuyor.

İstanbul Çocuk Tiyatrosu (ICT)
İstanbul Çocuk Tiyatrosu A.Ş. dünya çapında çocuk ve aile müzikal, tiyatro ve gösterilerini yurdumuza getirmek, genç bir nesil oluşturmak yolunda yeni çözümler üretmek adına kuruldu. “Her çocuğa unutamayacağı bir İLK sahne gösterisi deneyimi yaşatmak”  ilkesini benimseyen ICT, bu amaç doğrultusunda Disney Live! müzikalini ilk kez Türkiye’ye getiriyor. Bu müzikallerin sahnelenmesinin kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için çalışan ICT’nin farklı vizyonu, "müzikaller aracılığıyla çocukların ve ebeveynlerin hayata bakış açısını genişletmek" fikrinden kaynaklanıyor.


Feld Entertainment
Ailelere yönelik gösteriler hazırlayan ve sunan, konusunda dünya çapında lider Feld Entertainment Inc., insan ruhuna hitap eden ve kalıcı güzel anılar yaratan gösterilerini her yıl milyonlarca izleyiciyle buluşturmaktadır. Aralarında Disney On Ice, Disney Live!, Ringling Bors. ve Barnum & Bailey ve Doodlebops Live! gibi yapımlar da olan gösterileri dünyada 6 kıtada 50 ülkede sahneye koymaktadır.

Haliç Kongre Merkezi (HKM)
Gösterinin gerçekleştirileceği Haliç Kongre Merkezi, konser, tiyatro ve kongre turizmi için 4 ana blok içine yerleştirilmiş, İstanbul’un en gelişmiş teknik ekipmanları ile donatılmış en yeni ve en kapsamlı kültür ve kongre merkezidir. İlk olarak 5. Dünya Su Forumu organizasyonuna ev sahipliği yapan HKM’ye çevresindeki bağlantı yolları sayesinde özel araç ve toplu taşıma araçları ile rahat erişim sağlanmaktadır. Deniz kenarında olması sebebiyle deniz yolu ulaşımına da müsaittir.