19.09.2017 15:45 | Son Güncelleme:
AA

Milli Savunma Bakanı Canikli'den sınırdaki askeri hareketlilikle ilgili flaş sözler

Sınırdaki askeri harektelilikle ilgili konuşan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli "Bütün güvenlik güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz  görevinin başındadır. Eğer bir karar alınması, adım atılması gerekiyorsa o da  kararlılıkla yerine getirilecektir" dedi. ABD ve Almanya ile yaşanan silah krizine de değinen Canikli,"Bugün birçok Amerikan ve Alman firması,  savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo  uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar" şeklinde konuştu.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli  Gaziler Günü nedeniyle Ankara'da düzenlenen programda konuştu. ABD ve Almanya ile yaşanan silah krizine değinen Canikli şunları söyledi: "Bugün birçok Amerikan ve Alman firması,  savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo  uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar. Şu anda içinde yaşadığımız  durum, tablo bu. Hibe filan değil, parasını peşin veriyoruz ama terör örgütlerine  karşı son derece bonkör ve eli açık davranıyorlar ama hamdolsun özellikle son  yıllarda bu mücadeleyi tamamen kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla yerli  savunma ürünleriyle yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz.Çok daha iyi silah sistemlerini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz; dünyadan da çok ciddi talep geliyor"

KÜRESEL SAVAŞIN FİTİLİNİ ATEŞLER 

IKBY'nin referandum kararıyla  bağlantılı gelişmelere de değinen Bakan Canikli şöyle devam etti: "Son günlerde ülkemizin güneyinde etnik yapı üzerine kurulu bir siyasi oluşum oluşturmaya çalışıyorlar, bu üst seviyede tehdit oluşumudur, buna müsaade edemeyiz. Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması ne zaman biteceği bilinemeyen, küresel boyuta taşınacak daha büyük bir savaşın fitilinin ateşlenmesi anlamına gelir.Irak'ın toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması anlamına gelecek bir değişim Türkiye için çok ciddi bir risktir.Risk faktörlerinin büyümesini engellemek için her türlü adımı atacağımızdan, her türlü kararı alacağımızdan hiç kimse en ufak tereddüt içinde olmasın.Bütün güvenlik güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz  görevinin başındadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gelişmeleri çok  yakından takip ediyoruz. Eğer bir karar alınması, adım atılması gerekiyorsa o da  kararlılıkla yerine getirilecektir. İhtiyaç duyulan bütün kaynak ve imkanlar seferber edilmektedir; bu mücadeleyi yürütebilmek için kaynağımız var."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0