Ankara

Yerel Haber
08 Kasım 2018 - 13:08

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Somali Ziyareti

IHA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve diğer yetkililerle birlikte, resmi temaslarda bulunmak üzere Somali’nin başkenti Mogadişu’ya gitti.
Bakan Akar, Somali Uluslararası Havalimanında Somali Başbakan Yardımcısı Mehdi Culid Muhammed, Somali Savunma Bakanı Hasan Ali Muhammed, Somali Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Dahir Adan Elmi ile Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar tarafından karşılandı.
Bakan Akar, ardından Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Muhammed Fermacu ile bir araya geldi. Daha sonra Somali Başbakanı Hasan Ali Hayri’nin de katılımıyla heyetler arası görüşmeler yapıldı. Görüşmelerde iki ülke arasındaki askeri ilişkiler ve bölgesel güvenlik konuları ele alındı.


Bakan Akar, Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar’ı makamında ziyaretinin ardından Somali Türk Görev Kuvveti Komutanlığının konuşlandığı Anadolu Kışlasına geçerek incelemelerde bulundu.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

18°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.