Oynatma Listesi
HABERLER

Arayan da var mesaj atan da... İçeriden sızdırmışlar!

İstanbul Aksaray’da gözaltına alınan uyuşturucudan kumara, sahte içkiden kaçak konsomatris çalıştırmaya kadar değişik alanlarda faaliyet gösteren suç çetelerine erketelik (gözcülük) yaptığı belirlenen bir şebekeye bilgi sızdırdıkları iddiasıyla, 11 polis hakkında soruşturma başlatıldı. Operasyonel bilgileri erkete şebekesine önceden sızdırdığı iddia edilen 11 polisten 5'i gözaltına alınırken, 5'i ise ifadeye alındı.
Polis baskınlarından korunmak için karakol ve ekip aracı takibi yapıp, baskınları önceden çete üye ve liderlerine ilettiği belirlenen bir şebekeye yönelik olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, geçtiğimiz cumartesi gecesi şebeke üyelerinin irtibat halinde olduğu bazı gece kulüplerine ani baskınlar düzenledi.
Baskınlarda haklarında yakalama kararı çıkarılan kişilerden 8’ini baskın düzenlenen mekanlarda, 2'sini ise adreslerinde gözaltına alan ekipler, basılan mekanların gizli bölmelerinde ise yabancı uyruklu 23 kadın buldu.
Mekan sahipleri tarafından yapılan kimisi ayna arkası, kimisi bar altı gizli bölmelerden çıkarılan ve kaçak şekilde konsomatris olarak çalıştırıldığı tespit edilen kadınları da gözaltına alan ekipler, yine baskın yaptığı adreslerde sahte içki üretim malzemelerinden uyuşturucu ve kumar malzemelerine kadar değişik suç unsurları da ele geçirmişti.
Baskın yapılan adreslerden birisinin gizli kumarhane olduğunu belirleyen ekipler, gizli bölmelerde saklanırken yakalanıp gözaltına alınan 23 yabancı uyruklu kadının ise yurda kaçak olarak sokulduğunu tespit etmişti.

 

 

 

 

 

 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER