Oynatma Listesi
TELEVİZYON

Bakan Akar açıklama! Şu ana kadar 30 ihlal yapıldı

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD ile varılan mutabakat kapsamında Resulayn’dan 125 aracın çıkış yaptığını açıkladı. Terör örgütü PKK/YPG tarafından 30 ihlal yapıldığını belirten Akar, kimyasal silah iddialarını “TSK envanterinde bir gram kimyasal silah yok” diyerek yalanladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD ile varılan mutabakat kapsamında terör örgütü PKK/YPG’nin güvenli bölgeden geri çekilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. CNN Türk canlı yayınına bağlanan Akar, geri çekilme sürecinin takip edildiğini belirterek, Resulayn’dan 125 aracın çıkış yaptığını ve terör örgütünün 30 ihlalde bulunduğunu aktardı.

Kimyasal silah, sivillere zarar ve ABD öncülüğündeki koalisyonun üyelerine yönelik saldırı iddialarını kesin bir dille yalanlayan Akar, şunları ifade etti: Bizim herhangi bir şekilde kimyasal silah kullanmamız kesinlikle söz konusu değil. Değerler manzumesi açısından bizim böyle bir şey düşünmemiz, böyle bir şey yapmamız kesinlikle söz konusu değil. Bir de sivillere zarar verilmesi hususu var. Ben bunu övünerek söylüyorum TSK’nın bütün personeli bu düşünceleri paylaşıyor. Biz asil milletimize yaraşır bir şekilde gerek planlama gerek uygulamada sadece ve sadece teröristleri hedef almaktayız. Bunun dışında masum insanlara zarar verilmemesi için elimizden gelen gayreti gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Biz insanları ikiye ayırıyoruz. Teröristler ve diğerleri.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER