Oynatma Listesi
HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüşecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı devam ederken basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İbrahim Kalın'ın açıklamalarının satır başları;

Özellikle güvenlik noktasında Türkiye 3 terör örgütü ile aynı anda mücadele etmeye devam ediyor. DEAŞ, PKK ve onun uzantısı olan örgütler ve FETÖ'ye karşı mücadele devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı'nın dile getirdiği gibi PKK'ya karşı başarılı bir şekilde yürütülen Pençe 1, Pençe 2 yürütülmeye devam edecek.

ABD ile güvenli bölge konusunda mutabakata varıldı. Ana çerçevede mutabık kaldık. İlgili birimlerimizin görüşmeleri devam ediyor. Münbiç yol haritasında yaşanan gecikmeleri kabul etmemiz mümkün değil.

 

Suriyeli mültecilerin eve dönmesi, Suriye ile sınırdaki güvenliği sağlama konusunda oldukça önemli gelişmelerdir.

İdlib konusunda değerlendirmeler oldu. 9. gözlem noktamıza yapılan saldırı, ve hayatını kaybedenler ve yaralananlar konusundaki düşüncemizi Rus tarafına ilettik. İdlib'de 12 gözlem noktamızın bulunduğu yerlerde güvenliğin tamamen sağlanması konusunda mutabık kalınmıştı, bunun devam etmesini bekliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin'le görüşecek.

Ekonomi ile bir hususu paylaşmak istiyorum. Yılın ilk yarısında Türkiye'ye gelen turist sayısı 21 milyonu aşmış durumda. Cari fazla verildiğini memnuniyetle söyleyebiliriz. Yine memnun edici gelişmelerden biri doğrudan yatırımların artma trendine devam ediyor olması.

Tüm bu gelişmelerle gelecek aylarda enflasyonda belirgin bir düşüşün yaşanmasını öngörüyoruz.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER