Oynatma Listesi
HABERLER

Minik Yusuf biyonik kulak sayesinde "sesle" tanıştı

Van'ın Çaldıran ilçesinde yaşayan doğuştan işitme engelli 2,5 yaşındaki Yusuf Kaçmaz, Ankara'da gerçekleştirilen ameliyatın ardından takılan biyonik kulakla sesleri duymaya başladı.

 

Ailenin maddi durumu yetersiz olduğu için harekete geçen Sağlık Bakanlığı, minik Yusuf'un sevk edildiği hastanede ameliyat olmasını sağladı. 

Başarılı geçen ameliyatın ardından biyonik kulak takılan Yusuf'un 2,5 yıl aranın ardından seslerle tanışması, aileyi sevince boğdu.

 

Baba Kaçmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yusuf'un dünyaya gedikten kısa süre sonra iki kulağının da duymadığını fark ettiklerini söyledi.

Yusuf'un bu durumunun kendilerini çok üzdüğünü anlatan Kaçmaz, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanlığı sayesinde Yusuf, Ankara'da ameliyat oldu. Ameliyatlar başarılı geçti, uzun bir aranın ardından duymaya başladı. Şimdi yüzde 80 duyuyor. Yusuf'un artık seslere karşılık verdiğini görüyoruz. En büyük hayalim çocuğumun duymasıydı. Şimdi ailecek çok mutluyuz. Devletimiz bize yardım etti, Allah zeval vermesin."

- "Allah devletimizden razı olsun"

Anne Kamile Kaçmaz da çocuğunun artık tüm seslere tepki verdiğini belirterek, "Çok şükür çocuğum iyileşiyor. Artık onunla konuşabiliyorum. Sesleri duyabiliyor. Şimdi durumu çok iyi. Allah devletimizden razı olsun." şeklinde konuştu.

- "Ailece çok mutluyuz"

Yusuf'un artık arkadaşlarıyla oyun oynamaya başladığını anlatan abla Rojda Kaçmaz da "Daha önce Yusuf duymadığı için çok üzülüyorduk ama şimdi seslendiğimizde bize cevap veriyor. Ailece çok mutluyuz." dedi.

Kaçmaz, babasının Yusuf'a Beşiktaş atkısı aldığını ifade ederek, "Bu atkıyı yanından hiç ayırmıyor. Tam bir Beşiktaş tutkunu. Onun sayesinde hepimiz Beşiktaş'ı tutuyoruz. Tek hayalimiz, İstanbul'da ailecek Beşiktaş maçını izlemek. İnşallah bu hayalimiz de bir gün gerçekleşir." diye konuştu.

 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER