Edirne

Yerel Haber
16 Aralık 2016 - 11:22

“Mimarlığın Belleği” Fotoğraf Sergisi Açıldı

IHA

Yunanistan Edirne Konsolosluğu ile Uzunköprü Belediyesi işbirliğinde düzenlenen "Mimarlığın Belleği" adlı fotoğraf sergisi törenle açıldı.
1900’lü yıllardan itibaren Edirne, Uzunköprü, Tekirdağ ve Kırklareli’nden günümüze ulaşabilmiş ve ulaşamamış cami, kilise, okul, konak, ev ve köprü gibi birçok mimari yapıya ait siyah beyaz 42 fotoğrafın yer aldığı sergi, Uzunköprü’de bulunan Aziz İoannis Kilisesi’nde düzenlenen törenle açıldı.
Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen ve Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Paraskevi Charıtıdou törene katılan, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Dimetoka Metropoliti Demascus ile fotoğraf severlere geldikleri teşekkür ettiler. İşbilen ve Charıtıdou, bu serginin Türkiye ve Yunanistan arasındaki dostluğu pekiştireceğini belirttiler.
Ocak Ayı sonuna kadar gezilebilecek olan ve Yunanistan’da da açılacak olan serginin, iki ülke kültürünü pekiştirmesi ve dostluk bağlarını kuvvetlendirmesi açısından önemli olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’e ve Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Paraskevi Charıtıdou’a teşekkür etti.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.