Bursa

Yerel Haber
20 Ekim 2015 - 11:07

MİMARLIK ÖĞRENCİLERİNİN RESTORASYON PROJELERİ SERGİLENİYOR

IHA

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 20014-2015 döneminde mezun olan öğrenciler, koruma restorasyon dersinde yaptıkları bitirme projelerini Rektörlük Sanat Galerisi’nde sergiledi.
Restorasyon Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlem Köprülü Bağbancı’nın organize ettiği serginin açılışına Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, öğretim üyesi ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, projeleri sergi salonunda görünce öğrenciler ve öğretim üyeleriyle büyük gurur duyduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Doç. Dr. Özlem Köprülü Bağbancı da, 64 öğrencinin mezuniyet öncesi hazırladığı 16 çalışmada Bursa’daki bazı sivil mimarlık örneği binaların restorasyon projelerinin yer aldığını, çalışmaların birebir uygulanabilir durumda olduğunu söyledi. Bağbancı, 15 yıldır lisans öğrencilerinin projelerini okulda sergilediklerini. ancak bu yıl ilk kez okul dışında bir mekanda sergi açtıklarını belirterek, “Bundan sonra yükseklisans ve doktora öğrencilerimizin de çalışmalarını, restorasyon maketleriyle birlikte yapmayı planlıyoruz” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.