Afyonkarahisar

Yerel Haber
08 Mart 2018 - 22:15

Minibüs Şoföründen Kadınlara Karanfilli Jest

AFYONKARAHİSAR (AA) - Kentte Eşrefpaşa minibüs hattında şoförlük yapan Hamza Kaynak, (32) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla aracına binen 200 kadına karanfil dağıttı.

Kaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kadınlara bir gün değil aslında imkan olsa her gün jest yapabileceğini söyledi.

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlama şeklini bir de böyle deneyelim" diyen Kaynak, şunları kaydetti:

"Afyonkarahisar'da minibüs şoförleri üzerinde vatandaşlarımız yer yer kötü izlenimler yaşadıkları dillendiriliyor. Ama Eşrefpaşa minibüs hattımızda çalışan şoför arkadaşlarımız gerçekten çok duyarlı. Bende şahsi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kendi imkanlarımla aldığım 200 karanfili, minibüsüme binen kadın müşterilerime vermek istedim. Hem de onların gözlerinde ve akıllarında minibüs şoförleri konusunda güzel bir algı yaratmak istedim. Çok güzel bir şekilde bayan müşterilerimizin kadınlar günlerini kutladık. Umarım tüm dünya ve Türkiye’ye örnek olur. Kadınlarımız 2018 yılını şiddetsiz geçirir."

Toplu taşıma aracına binen kadınlar ise sürücünün karanfil vermesi karşısında şaşırırken Kaynak'a teşekkür etti.AfyonkarahisarYerel Seçim Sonuçları

Afyonkarahisar Hava Durumu

2°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.