Konya

Yerel Haber
05 Haziran 2014 - 10:16

MİNİK ÖĞRENCİLER KIŞLADA “GANGNAM STYLE” DANSI YAPTI

IHA

Konya’nın Beyşehir ilçesinde Jandarma Komutanlığını ziyaret eden anaokulu öğrencileri, kışlada jandarmayla birlikte Türküler eşliğinde oynayıp, Gangnam Style dansı yaptı.
Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri nezaretinde Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Burada binadaki birimleri gezen yemekhanede çeşitli içecek ikramlarında bulunulan minik öğrencilere günün anısına jandarma madalyası takıldı. Bazı öğrenciler sırasıyla İstiklal Marşı’nın kıtalarını okudu. Minik öğrenciler binanın bahçesindeki jandarma ekip araçlarını ve kullandıkları sistemleri de tanırken, eğlence bölümünde jandarma personeli ile neşe dolu dakikalar yaşadı. Jandarma personelinin yardımıyla barfiks çeken, halat çekme yarışmasına katılan minik öğrenciler, komutanlarla birlikte türküler eşliğinde oynadı. Minik öğrencilerin Gangnam Style şarkısı çaldığında ise kışla içerisindeki neşesi daha da arttı ve uzun süre yaptıkları dansı bırakmak istemedi. Jandarma personeli bazı miniklere elleriyle dansı nasıl yapacaklarını göstermeye çalıştı.
Anaokulu öğretmeni Dudu Kuru, öğrencilerinin güzel bir gün geçirdiğini, jandarma ile ilgili güzel bilgiler edindiğini belirterek, “Hoşça vakit geçirdiler, güzel duygular içerisinde olduklarını düşünüyorum. Teşekkür ediyoruz onlara, biz de çok mutlu olduk” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.