Mısır'da bulunan gizemli kara lahit tamamen açıldı

Büyük İskender'in lahiti olduğu iddia edilen ve açıldığında tüm dünyada felaketler zincirinin başlayacağı uyarıları yapılan Mısır'daki kara lahit tamamen açıldı. Peki kara lahitin içerisinden neler çıktı?

Mısır'da bulunan gizemli kara lahit tamamen açıldı

Geçtiğimiz günlerde Mısır'da gizemli kara lahit bulunmuştu. Kara lahitin bulunmasının ardından çok sayıda kişi, lahitin açılmaması gerektiğini, aksi taktirde Mumya filminin gerçeğe dönüşecebileceğini haykırdı.

Bazılar da kara lahitin Büyük İskender'e ait olduğunu öne sürdü. Kara lahitin su mermerinden yapılmış baş şeklinde dev bir kayanın yanında bulunması, olayı daha da gizemli kılıyordu. Siyah granit lahitin açılması işlemi tamamlandı ve gizem avcılarını üzecek bulgulara rastlandı.

Mısır Tarihi Eserler Yüksek Konseyi, kara lahitin içinden kirli su ve üç iskeletin çıktığını duyurdu. Lahitin içindeki suyun kanalizasyondan sızdığı tahmin ediliyor. Lahitteki su sebebiyle mumyalar çözülmüş ve sadece iskeletlerin kalmış.

Birkaçı kılıç darbesi alan iskeletlerin, savaşçılara ait olduğu tahmin ediliyor. 

Kehanet uyarısına rağmen açılan Mısır lahiti sosyal medyayı karıştırdı!

Lahitin Büyük İskender'e ait olduğu iddiaları ise doğrulanmadı. 

Tarihin en büyük imparatoru ünvanına sahip Büyük İskender'in mezarının nerede olduğu gizemini koruyor. Büyük İskender'in cesedini Fırat Nehri'ne atılmasını vasiyet ettiği biliniyor.

Kara lahitten çıkarılan iskeletler İskenderiye Ulusal Müzesi'ne gönderilecek. Gerekli kontroller tamamlandığında lahit de bölgeden taşınacak. 

Bir gizem daha gün yüzüne kavuşurken Hollywood yapımı bir filmin gerçeğe dönüşmesi ihtimali başka bahara kaldı.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

 

Bu makaleye ifade bırak