08.02.2011 00:41 | Son Güncelleme:
İZMİR Milliyet

Mobotix, İzmir’den yayılacak

Dünyanın önde gelen güvenlik sistemleri markalarından Alman Mobotix’in, Türkiye’deki merkez üssü İzmir oldu.

İzmirli işadamları İltan Tuğsuz ve Mehmet Hanlıoğlu’nun kurduğu Hires Güvenlik Sistemleri’nin Türkiye distribütörlüğünü yürüteceği Mobotix, Türkiye’ye İzmir’den yayılacak.
Mobotix Güneydoğu Avrupa İş Geliştirme Yöneticisi Sercan Zor, PBT adlı özel bir materyalden üretilen kameraların birbirinden bağımsız olarak çalıştığını ve iç ya da dış ortamlarda -30 dereceden 60 dereceye kadar sorunsuz hizmet verdiğini ifade etti. Kameraların içinde lens ya da pozisyonlama motorlarına gerek olmadığı için hareketli ve mekanik bir parça bulunmadığını ve bunun da cihazın uzun yıllar kullanılmasını sağladığına dikkat çeken Zor, “Mobotix sistemini kullananlar yüksek megapiksel teknolojisi sayesinde geniş açılı görüntülerde daha çok detaya sahip olduğundan daha az kamera kullanıyor. Yaklaşık 40 kamera bir PC’ye yüksek çözünürlüklü videoyu ses ile birlikte verimli olarak kaydedebildiği için daha az PC ya da DVR’a ihtiyaç duyuyor. Kameralar çok dayanıklı üretiliyor ve bakım gereksinimi en aza indiriliyor” diye konuştu.
Mobotix’in Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Hires Güvenlik Sistemleri ortaklarından İltan Tuğsuz da, güvenlik sektöründe 20 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirterek şunları ekledi: “Mobotix kameraları güvenlik ihtiyacı duyulan her ortamda kullanılabiliyor. Yapılanmamız hızla devam ediyor. 2011 sonunda 30 partner ile çalışacağız.”

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0