İnternet üzerinden alışverişin en önemli avantajlarından birisi de kapı kapı dolaşmadan pek çok ürünü bir arada inceleme imkanı. İşte bu fikir ile yola çıkan www.Tablocu.com adlı internet sitesi, kullanıcılarına yabancı ressamların yaptıkları binlerce çeşit el emeği yağlıboya eserleri görme ve cazip fiyatlara satın alma imkanı sunuyor.
 
2003 yılında kurulan ve Türkiye'nin ilk online sanat galerisi olma özelliğini taşıyan Tablocu.Com internet sitesinin genel müdürü Emre Koçak yaptığı açıklamada, "Her sene bir önceki seneye göre ilginin daha çok arttığını ve Türk sanatseverlerin internet üzerinden yağlıboya eserleri satın almayı benimsediğini " belirtti. Yola çıkarken satışlarının büyük şehir odaklı olacağını düşündüklerini söyleyen Koçak, Türkiye' nin her bölgesinden talep aldıklarını ve bunun Türk insanının sanat eserlerine verdiği önemin bir işareti olduğuna dikkat çekti. Tüketiciyi yanıltmadan sunulan hizmetin öneminin de altını çizen Koçak, benzer sitelerde baskı ve kopya tabloların el emeği ürün  gibi lanse edilerek, yeterli açıklama yapılmadan, fahiş fiyatlarla satılmasını eleştirdi.
 
Sitenin ev ve mobilyalara uygun görsel anlatımı sayesinde; sanatseverler, birçok kategoride sergilenen el yapımı modern eserleri, 24 saatte teslimat imkanı ve cazip fiyatlarla satın alabiliyrlar.