Molatik Nostaljik: Sevtap Parman

Yeşilçam hayatımıza birçok ünlü ismi kattı. Kimi çok yetenekli, kimi de çok güzel veya yakışıklıydı. Onlardan biri de Sevtap Parman’dı. 1980’lerde bizlerle buluşmuş ve fırtınalı bir hayatı bizlere sundu. Neler yaşamıştı, başına neler gelmişti Molatik Nostaljik’te sizler için derledik…

Molatik Nostaljik: Sevtap Parman

Kraliçe oldu

Kraliçe oldu

1961 yılında dünyaya gelmiş ve güzelliğiyle çevresinde tanınmıştı. 1981’de, 20 yaşında geldiğinde ise Vizon dergisinin yarışmasına katıldı. Haliyle kazandı ve bizler de Sevtap Parman’ı tanımaya başladık.

Modellik yolu göründü

Modellik yolu göründü

Yarışmayı kazanınca haliyle modellik ajansları onun peşine düştü. Böyle güzel bir mankenle herkes çalışmak isterdi. Neşe Erberk ajansı tercih etti ve ünlüler dünyasına tamamıyla girmiş oldu.

Sinemaya açılan kapı

Sinemaya açılan kapı

Modellik kariyerine başlamasıyla sinema yapımcıları da gözlerini ona dikmişti. Filmlerinde oynatmak istiyorlardı. Haklılardı, bu kadar güzel bir yıldız adayıyla çalışmayı herkes isterdi. Kazandığı kraliçeliğin üzerinden henüz 1 yıl geçmemişti ki ilk filminde rol aldı. ‘O Kadın’ filminde aldığı manken rolü sinemayla tanışmasına vesile oldu.

Modelliğe de devam etti

Modelliğe de devam etti

Sadece sinemada değil dergilerde de boy gösteriyordu. Dönemin en önemli dergilerinden olan Pleymen’e cesur ve seksi pozlar verdi. Bu pozlar onun adının daha da duyulmasını sağladı.

Cesur sahneler

Cesur sahneler

Henüz 21 yaşında olmasına rağmen efsane oyuncularla kamera karşısına geçmişti. 1985’te İkinci filminde Gülşen Bubikoğlu, Cüneyt Arkın ve Tarık Akan ile birlikte oynadı. Yardımcı kadın oyuncu olmuştu. Başarılı da bir performans gösterdi. Özellikle cesur sahneleri, hiçbir sorun çıkarmadan başarıyla oynadı.

Lakap bile takıldı

Lakap bile takıldı

Verdiği cesur pozlar ve oynadığı cesur sahneler lakap takılmasına da sebep olmuştu. Kıvrımlı hatlarıyla tanınan güzelin lakabı bir anda “Bayan Popo” oluvermişti. O da bundan çok rahatsız olmadı sonuçta kendine güvenen güzel ve zeki bir kadındı.

Başına neler geldi neler

Başına neler geldi neler

Güzellik ve şöhret hayran kitlesini arttırdı doğal olarak. Ancak bir süre sonra bazıları yoldan çıkmaya başladı. Hayran işi saplantıya dönmüştü. Mehmet Alper Kuyumcu isimli bir hayranı, oyuncunun evine sürekli çiçekler gönderiyor ve kendisiyle tanışmak için Parman'ı telefonla rahatsız ediyordu.

Sonunda dayanamadı

Sonunda dayanamadı

Parman sonunda bu ısrarı reddedemedi ancak başına geleceklerden de habersizdi. Buluşmaya giden güzel yıldız beklemediği bir şeyle karşılaştı. ‘Hayranı’ başına silah dayayıp Sevtap Parman’ı kaçırdı.

Zorla evlenmek istedi

Zorla evlenmek istedi

Kaçırılan güzel 5 gün boyunca rehin tutuldu. Mehmet Alper onunla evlenmek istiyordu ve bu beş günlük süre boyunca ona ‘karıcım’ diye hitap etti. Bu zor durumdan kurtulmak için evleneceğini söyledi ve zar zor kaçtı elinde.

Kardashian’ı beğenmedi

Kardashian’ı beğenmedi

Geçtiğimiz yıllarda Sevtap Parman ilginç çıkışıyla gündeme gelmişti. Bayan Popo, Kim Kardashian’ın kalçalarını beğenmediğini ve hiç doğal bulmadığını söylemişti. Güzel olanın kendisinde olduğunu ve hala kendisini geçen birini görmediğini söyledi.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak