Ankara’da Ofis Sahibi Olmak İsteyenler Bu Yazıyı Mutlaka Okumalı!

Her geçen gün gelişen inşaat sektörü, beraberinde ilham veren tasarımları da ortaya çıkartıyor. Klasik ve sıkıcı ofis anlayışı, yerini daha modern ve şık dekorasyonlara bırakıyor. Her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bu ofisler, köklü firmaların büyük yatırımlarıyla hayata geçmeye devam ediyor. Siz de kendiniz için heyecanla en uygun ofisi arıyorsanız, ideal bir yeni nesil ofisin sahip olması gereken özelliklerine birlikte göz atalım…

Ofisiniz lokasyonu ile tek, ulaşımı ile sorunsuz olmalı!

Trafikte harcadığımız zamanın iş verimimize olan etkisi bilinen bir gerçek. Saatler süren yolculuktan sonra ofise geldiğimizde, kendimizi yorulmuş hissederiz ve bu durum dikkatimizi de olumsuz etkiler.Resmi kurumlara, iş merkezlerine, bankalara ve AVM’lere çok yakın mesafede rahatça ulaşabileceğiniz bir ofisiniz olduğunu hayal edin… Ulaşımı kolay bir lokasyondaki ofis ile hem mesai saatlerinizi daha verimli geçirebilir hem de ofise sıkışmaktansa öğle tatillerinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Çalışırken Sosyalleşin!

İş aralarınızda gidip stres atabileceğiniz, çıkışta arkadaşlarınızla oturup bir şeyler içebileceğiniz yerlerin ofisin hemen altında olduğunu varsayın. Kulağa ne kadar hoş geliyor öyle değil mi? Mola sokağındaki birbirinden farklı restorantlarda yemeğinizi daha keyifli hale dönüştürebilir ya da onlarca mağaza arasında küçük bir gezintiye çıkabilirsiniz. Eğer ‘benim vaktim yok’ diyorsanız da ofisinizde sosyalleşebilirsiniz. Gün içinde rahatlamanızı sağlayacak konfora sahip yeni nesil ofislerde dışarı çıkmanıza hiç gerek kalmayacak!Manzarası önemli!

Şehrin göbeğinde bir yerde çalışmak mı yoksa yeşilliğin hakim olduğu bir manzarada çalışmak mı? Pencerenizi açtığınızda enfes bir orman manzarasıyla karşılaşmak, temiz havasını içinize solumak; rahatlamanızı ve daha fazla konsantre olmanızı sağlayacak!


Çalışmak daha keyifli bir hâl almalı!

Günümüzün büyük bir kısmını iş yerinde geçiriyoruz. Hâliyle günün sonunda kendimize ayıracak pek fazla vaktimiz kalmıyor. Peki, iş yerinde kendiniz için yapabileceğiniz aktiviteler olduğunu söylesek? Yeni nesil ofislerde, mola vakitlerinizde yoga/pilates yapabilir, uyku odalarında dinlenerek tüm enerjinizi depolayabilirsiniz. Yeni nesil ofis tasarım anlayışında öne çıkan zen bahçelerinin sunduğu zindeliği ve huzuru hayal edin! Hoş olmaz mıydı? Değerine değer katmalı!

Eğer ofis yatırımı yapacaksanız, ileride kâr sağlayabileceğiniz ve değeri devamlı artan bir yer olmalı. Yeni teknolojilere ayak uydurmuş ve eskinin sıkıcılığından sıyrılmış bir ofis, size her zaman kazandıracaktır. Özellikle lider bir firmadan alacağınız ofisle, kendi firmanızın prestijini yükseltmeniz mümkün.