Monster, mekanik klavyeli iki yeni modelini tanıttı

09.11.2017'de eklendi15.11.2017-13:17 'de güncellendi
Oyun bilgisayarı üreticisi Monster, her tuşuna farklı bir renk atanabilen mekanik RGB klavyesi ile Abra A5 ve Tulpar T5 Gaming Laptop'u tanıttı.

/milliyet.com.tr

Monster Notebook piyasaya çıkardığı iki yeni modeliyle bir kez daha Oyun severlerin beğenisini kazanmayı hedefliyor. Kusursuz bir performans için en iyi donanım bileşenlerini bir araya getiren Tulpar T5 ve Abra A5 Oyun Bilgisayarı modelleri RGB aydınlatmalı mekanik klavyeleriyle de dikkat çekiyor.
 
Monster’ın kataloğuna eklediği Tulpar T5 ve Abra A5 modelleri Monster’ın artık herkesçe bilinen yüksek performans hedeflerine uygun şekilde oluşturulmuş. Her iki modelde de 7. nesil Intel Core i7-7700HQ işlemci, DirectX 12 destekli NVIDIA GeForce GTX10 serisi grafik kartları, yüksek hızlı bellekler ve SSD depolama birimleri gibi yüksek performanslı bir oyun bilgisayarı için gereken her türlü bileşen yer alıyor.
 
Bu iki yeni modeli benzerlerinden ayıran özellikleri ise sahip oldukları mekanik oyuncu klavyeleri. Mekanik klavyeler yapıları gereği oldukça dayanıklı olduklarından normal klavyelerden çok daha uzun kullanım ömrüne sahip. Ayrıca bu tip klavyelerde tuşların çalışması için sonuna kadar basmaya gerek olmadığı için, tuşlar mekanik olmayan klavyelere göre daha erken sinyal gönderir ve bu da oyunlarda avantaj sağlar.
 
Mekanik klavyeler yalnızca oyun oynarken değil, yazı yazmak gibi uzun süre klavye kullanmayı gerektiren durumlarda da kullanım deneyimini zenginleştiren ve geliştiren donanımlardır. Monster’ın pek çok modelinde olduğu gibi bu iki yeni oyun bilgisayarında da oyuncuların çok sevdikleri RGB aydınlatmalı klavye bulunuyor. Böylelikle klavyedeki tuşları istenen renklerde veya farklı renk gruplarında aydınlatmak mümkün oluyor. Hatta özel klavye yazılımı ile her tuşa farklı bir renk atamak bile mümkün.