06.09.2008 14:08 | Son Güncelleme:
Eyüp KELEBEK- Erdoğan PAÇİN- Selahattin BUDAKOĞLU/ESKİŞEHİR, BURSA, (DHA)

Motosiklet tutkunu, havada öldü

TÜRK Hava Kurumu'nun (THK) İnönü Eğitim Merkezi'nde dün uçuş eğitimi sırasında motorlu yelken kanadın düşmesi sonucu öğretmen pilot Altan Aydın'la birlikte yaşamını yitiren işadamı Tekin Ünal'ın, 10 yaşındaki kızları Derya ve Deniz de yetim kaldı.

Eskişehir'in İnönü İlçesi'ndeki THK Eğitim Merkezi'ne bir grup arkadaşıyla 2 aydır uçuş eğitimine gelen Bursalı işadamı 44 yaşındaki Tekin Ünal, dün saat 18.30 sıralarında öğretmen pilot 28 yaşındaki Altan Aydın'la birlikte motorlu yelken kanatla havalandı. Kalkıştan bir süre sonra motorlu yelken kanat, Bilecik'in Bozüyük İlçesi'ne bağlı Kandil Köyü yakınlarında düştü.

Görgü tanıklarının, bir kanadının kırılıp ters dönmesi sonucu tarlaya çakıldığını söylediği motorlu yelken kanadın yakıt deposu alev aldı. İnönü Eğitim Merkezi'ne kuş uçuşu 3 kilometre, karayoluyla 8 kilometre uzaklıktaki kaza kuleden de izlendi.

Harp Okulu öğrencilerinin de eğitim gördüğü tesiste bulunan Kara Havacılık Komutanlığı'na ait ambulans helikopter hemen havalanarak kısa sürede kaza yerine ulaştı. Ancak alev topu arasında kalan öğretmen pilot Altan Aydın ile öğrencisi işadamı Tekin Ünal kurtarılamadı.

Yetkililer, olayın teknik arıza nedeniyle meydana geldiğini, kesin sonuca ulaşmak için incelemenin sürdüğünü açıklarken, Bursa Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan işadamı Tekin Ünal ile pilot Altan Aydın'ın cesetlerine otopsi ve DNA testi yapıldı.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından Tekin Ünal, Bursa'da toprağa verilirken, öğretmen pilot Altan Aydın'ın cenazesi de memleketi Isparta'ya gönderildi.

THK'da önce yelken kanat, ardından motorlu yelken kanat uçuşlarında yetişen pilot öğretmen olan Altan Aydın'ın, 360 saatlik uçuşu bulunduğu ve bekar olduğu belirtildi.

İKİZLERİ YETİM KALDI

Başarılı işadamı Tekin Ünal'ın motorlu yelken kanat eğitimi sırasında yaşamını yitirmesi, eşi 40 yaşındaki Ece Ünal ile 10 yaşındaki ikizleri Derya ve Deniz'i de yasa boğdu. Acı haberi alan yakınları Ünal ailesinin evine akın etti, acılı eşi ve ikizlerini teselliye çalıştı.

Bursa'da parke fabrikası bulunan ve doğa sporları tutkunu 44 yaşındaki işadamı Tekin Ünal'ın, motorlu yelken kanat eğitiminde yaşamını yitirmesi çok sayıda sevenini de üzdü.

Enduro Motosiklet Kulübü üyesi ve hız tutkunu olan, off- road yarışlarına katılan Tekin Ünal'ın, geçen yıl Sicilya'ya motosikletle gittiğini belirten arkadaşları, “Çok iyi bir motosikletçi olmasının yanında hava sporlarına merak sarmıştı. Bu olay olmaza önümüzdeki hafta Fethiye'ye gidip yamaç paraşütü yapacaktı” dedi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0