Kütahya

Yerel Haber
22 Eylül 2017 - 13:13

Moymulspor Kulüp Başkanı Ibrahim Sarızeybek'ten Centilmenlik Çağrısı

IHA

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde hafta sonu oynanacak büyük karşılaşma öncesi Moymulspor Kulüp başkanı İbrahim Sarızeybek taraftarlara centilmenlik çağrısında bulundu.
Tavşanlı’nın köklü kulüplerinden Moymulspor’un Kulüp Başkanı İbrahim Sarızeybek, hafta sonu Linyitspor ile gerçekleşecek karşılaşma için taraftarlara çağrıda bulundu.
Başkan Sarızeybek Moymulspor ile Linyitspor’un anne ve babanın iki evladı gibi olduğunu vurgulyarak yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “2017-2018 Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Liginde mücadele edecek olan ilçemizin spor elçileri iki kardeş kulüp Linyitspor ve Moymulspor kulüpleri pazar günü Tavşanlı Ada Stadında karşılaşacaktır. Daha önceki yıllarda amatör liglerde de karşı karşıya gelen ve ilçemizi temsil eden iki güzide kuruluşun karşılaşmalarını izlerken eskiden olduğu gibi yine kardeşlik ruhu içinde mücadelemizi sürdüreceğiz. Sporsever halkımızı kendilerine ayrılan tribünlerde değil yan yana aynı tribünlerde görmek istiyoruz. Gerek Linyitspor’a gerekse Moymulspor’a gönül verenler şunu asla unutmamalıdır. Bizler BAL liginde birbirimize rakip iki kulübüz ama sahadan galibiyet kadar beraberlik ve yenilgiyle ayrılmakta futbolun doğasında vardır. Her iki kulübün seyircileri maç bittikten sonrada kol kola Tavşanlı Ada Stadından ayrılacaktır. Centilmence mücadele saygı ve sevgi çerçevesinde bir Tavşanlılı olduğumuzu asla unutmamalıyız. Kol kırılır sahada kalır. Netice itibariyle lig uzun bir süreçtir. Halkımızı sadece Ada stadında değil deplasmanlarda da görmek en büyük arzumuzdur. Yazılı ve görsel basında Tavşanlı adını en güzel şekilde duyurmaya kararlı ve hazırız. Linyitspor ve Moymulspor Tavşanlılı anne ve babanın iki evladı gibidir. Her güçlüğü yenecek tek güç kardeşliktir. Bal liginde temsilcilerimize başarılar diliyoruz. Kötü tezahürat istemiyoruz. Bizlere düşen futbol kurallarına uymaktır. Halkımıza saygıyla duyururuz.” (Tİ - EFE)

KütahyaYerel Seçim Sonuçları

Kütahya Hava Durumu

16°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.