Gündem
16.03.2013 - 11:26 | Son Güncelleme: 16.03.2013-11:29

MR sonuçları karıştı, az daha ameliyat olacaktı

Sitene Ekle

Emin ADIGÜZEL/DURAĞAN (Sinop), (DHA)

SİNOP’un Durağan İlçesi’ne bağlı Bayat Köyü’nde cami imamı 32 yaşındaki Ramazan Açıkgöz’ün şiddetli baş ağrısı nedeniyle gittiği Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılan MR tetkiki, aynı gün aynı tetkiki yaptıran 73 yaşındaki aynı adı taşıyan başka bir hastanın sonuçlarıyla karıştı. Olaydan habersiz olan doktorlar, MR sonuçlarına göre bel ve boynunda 4 fıtık belirledikleri Açıkgöz için acil ameliyat kararı aldı. İstanbul’da başka bir doktora gidince evrakın karıştığı ortaya çıkan Açıkgöz, Sinop’taki hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sinop’un Durağan İlçesi’nde oturan Bayat Köyü cami imamı Ramazan Açıkgöz geçen 30 Ocak’ta şiddetli baş ağrısı şikayetiyle Durağan Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan tetkiklerin ardından 2 çocuk babası, 12 yıllık imam Açıkgöz, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı tarafından Açıkgöz’den MR (manyetik rezonans) tetkiki istedi. Hastanede yapılan MR sonucunda Ramazan Açıkgöz’ün bel ve boynunda 4 boyun fıtığı olduğu belirlendi ve acil ameliyat kararı alındı.

İSTANBUL’DAKİ DOKTOR FARK ETTİ

Açıkgöz, daha sonra elindeki MR sonuçlarını alarak İstanbul’daki Özel Silivri Hastanesi’ne başvurdu. Burada önce Sinop’ta yapılan MR’ın sonuçlarına bakan doktor da ameliyat kararı verdi. Ancak, ameliyat için MR sonuçlarını tekrar inceleyen özel hastanenin Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Gökalp Silav, tetkik sonucunda Ramazan Açıkgöz’ün doğum tarihi bölümünde 1940 yazılı olduğunu gördü. Bunun üzerine araştırma yapan Açıkgöz, kendisine yanlış MR sonucunun verildiğini öğrendi. Sinop’taki hastanede aynı gün aynı tetkiki yaptıran 73 yaşındaki aynı adlı başka bir hastanın MR sonuçlarının hastanede karıştığı ortaya çıktı. Ramazan Açıkgöz, tetkik sonuçlarının karıştığının ortaya çıkmasının ardından derin bir nefes aldı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sinop’un Durağan İlçesi’ne dönen Açıkgöz, geçen 26 Şubat’ta hastane hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ameliyat kararının ardından 15 gün boyunca kendisine ilaç tedavisi de yapıldığını söyleyen Ramazan Açıkgöz, "Maddi ve manevi olarak çok yıprandım. Bana çok ağır hasta olduğumu ve hemen ameliyat olmam gerektiği söylendi. Oysaki bel ve boynumda fıtık yokmuş. MR sonuçları karışmış. Doktorum anlamasa yok yere ameliyat olacaktım. Omuriliğime platin takılacaktı. Son anda kurtuldum. Hastane hakkında savcılığa şikayette bulundum. Yaşadığım bu zor günler nedeniyle hakkımı sonuna kadar arayacağım" diye konuştu.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi yetkilileri, olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

 


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 2.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %29 / %71


Bilgi YarışmasıNazım Hikmet'in mezarı hangi ülkededir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Rusya havasahasında iken düşen ve devlet başkanı, din adamları, askeri yetkililerini bir anda yitiren ülke hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX