03.01.2018 01:30 | Son Güncelleme:
DHA

Müdürü 17 saniyede öldürmüş

İzmir’de okul müdürünün pompalı tüfekle öldürülmesine dair görüntüler ortaya çıktı. İ.P.’nin eylemini 17 saniyede gerçekleştirdiği saptandı

İzmir’de Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, 15 Aralık’ta öğrencilerinden İ.P.’nin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Kökmen, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Jandarma, olayın ardından 11’inci sınıf öğrencileri İ.P. ile bir süre önce kaydı başka okula alınan U.Y.’yi ve olayda kullanılan tüfeğin sahibi U.Y.’nin babası B.Y.’yi azmettirici olarak gözaltına aldı. Müdür Kökmen’e ateş eden İ.P. ile U.Y. ve B.Y. tutuklandı. Kızılcaavlu bölgesindeki evde yakalandıkları sırada çocuklardan U.Y.’nin, yanlarında bulunan B.Y.’ye ‘Baba vurduk’ diye bağırdığı jandarma ekiplerince duyuldu. 


Toplantı gününde

Tutuklanan öğrencilerden İ.P. hakkında disiplin soruşturması yürütüldüğü, İ.P.’nin okulun dışında U.Y. ile birlikte sigara içtiği ve saçları uzun olduğu için müdür Kökmen tarafından uyarıldığı da belirtildi. Olay günü veli toplantısının yapılmasının planlandığı, İ.P.’nin, Kökmen’den bazı konuları babasına söylememesini istediği; ancak bunun kabul görmediği ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında yapılan incelemede, müdür Kökmen’i öldüren İ.P. ile arkadaşı U.Y.’nin kanında uyuşturucu tespit edildi.

‘Ne oluyor oğlum?’

Soruşturma kapsamında okulun bina giriş kapısındaki kamera kayıtlarını incelemeye alan jandarma, okul müdürü Kökmen’in  uğradığı silahlı saldırıya dair görüntülere ulaştı. Savcılık kayıtlarına giren görüntülere göre, kapıdan giren 2 öğrenci, yandaki odada bulunan müdürü öldürdükten 17 saniye sonra binadan çıkıp motosikletlerine binerek kaçtı. Okul müdürünün de saldırı anında, “Ne oluyor oğlum?” diye bağırdığı öğrenildi. l
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0