21.11.2018 - 10:51 | Son Güncelleme: 21.11.2018-10:53 A-A+

Müge Anlı yavru aslana süt içirdi

Sunucu Müge Anlı, geçtiğimiz günlerde Tuzla’da yer alan Aslan Park’a gitti, biberonla süt içirdiği yavru bir aslanın adını 'Lokum' koydu.

Müge Anlı yavru aslana süt içirdi

Atv'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı, geçtiğimiz günlerde Tuzla'yı ziyaret etti. Anlı, ziyareti sırasında Marina'da bulunan Viaport Aslan Park'ı da gezdi.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; ünlü sunucu, Aslan Park'ta kafese girerek yavru aslanlara biberonla süt verdi. Müge Anlı, "Çevre bilinci geliştikçe hayvanat bahçeleri de tartışma konusu oldu. Hayvan hakları savunucuları, hayvanat bahçelerinin kapatılmasını istiyor. Karşı taraf da hayvan türlerinin yok olmaması için bu parklara ihtiyaç olduğunu savunuyor. Ben, hayvanların doğal ortamlarından koparılmaması taraftarıyım. Ama insanoğlu bu doğal ortamı hayvanlar için ne kadar sağlayabiliyor bu da bir soru işareti" şeklinde konuştu.

Ünlü sunucu, "Aslanı kucağımı aldığımda ilk etapta korktum. Aslan adı ürkütüyor insanı ancak çok tatlılar, kedi gibiler. Büyüdüklerinde içeri giremem herhalde" dedi.

Kafesteki hayvanların ailelerinin de hayvanat bahçesinde büyüdüklerini öğrenen Müge Anlı, "Buradaki canlıların aileleri de hayvanat bahçesinde büyümüş. Yazık, demek ki bunlar da doğal ortamda yaşayamazlardı" ifadelerini kullandı.

Dünyada böyle kedigilleri evlerinde besleyen ünlüler olduğu hatırlatılan Müge Anlı, "Ben de bakmayı çok isterdim ama tehlikeli. Hayvanlar çok akıllı yaratıklar. Biz onların dilini anlamıyoruz ama onlar bizlerden çok daha hisliler. Aç kalmadıkları müddetçe birbirlerini öldürmüyorlar. O yüzden çok seviyorum hayvanları. Onların yaşamını örnek alsak, dünyada bu kadar problem yaşamayız" dedi.

Anlı, kucağına aldığını bir yavru aslanın adını da 'Lokum' koydu.

Bilgi YarışmasıAtatürk'ün kızkardeşinin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.