02.01.2018 17:18 | Son Güncelleme:
AA

Muğla'da CHP'li milletvekili Aldan hakkında suç duyurusu

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve 13 ilçe başkanı,  katıldığı bir radyo programında 696 sayılı KHK'ye ilişkin sözleri nedeniyle, CHP  Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Muğla Adliyesine gelen Mete ve 13 ilçe başkanı, Aldan hakkında  "şehitlerin hatıralarına ve gazilere hakaret" iddiasını içeren suç duyurusu  dilekçesini Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etti.

Mete, dilekçeyi teslim etmeden önce gazetecilere yaptığı açıklamada,  15 Temmuz gecesi ve devamındaki demokrasi nöbetlerinde meydanlarda vatanına,  bayrağına ve demokrasisine sahip çıkanların parti ayrımı gözetmeksizin  meydanlarda olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın misafir  olarak bulunduğu Marmaris'in, Türkiye'de direniş ateşinin yakıldığı ilk yer  olduğunu belirten Mete, "Biz bu anlamda haklı bir gururu yaşıyorken bir Muğla  milletvekilinin bu gururu yerle yeksan edecek şekilde açıklama yapması maalesef  bizleri derinden yaraladı." dedi.

15 Temmuz destanına imza atanın tüm Türk halkı olduğunu vurgulayan  Mete, "Her türlü siyasi görüşten olan insanlar o gün sokaklara inerek halkın  iradesine sahip çıkmıştır. Yapılan hakaret sadece bir CHP'linin AK Partiliye  yaptığı hakaret değildir. CHP'li bir milletvekilinin tüm Türk halkına yaptığı bir  hakarettir. Bu nedenle ülkemizin bir çok yerinden hem vatandaşlar bireysel olarak  hem de sivil toplum kuruluşları suç duyurusunda bulunuyor." diye konuştu.

Mete, 13 ilçe başkanı ile birlikte suç duyurusunda bulunduklarını, 2  milletvekili ve MKYK üyelerinin de Ankara'da suç duyurusunda bulunduklarını  kaydetti.

Aldan, geçen yılın aralık ayında konuk olduğu bir radyo programında,  696 sayılı KHK'nin 121'inci maddesiyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0