Ege

15.02.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 15.02.2018-1:30

Muğlamız, kaliteli hizmeti hak ediyor

17 bin 500 metreküp kapasiteli Datça Atıksu Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan Başkan Osman Gürün, “Altyapı ve kanalizasyonda 246 milyon liralık yatırıma imza attık” dedi.

Sitene Ekle
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı Datça Atıksu Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulundu, tesis ve işleyişi hakkında bilgi aldı. İncelemelerde Başkan Gürün’e Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen eşlik etti. Tesisin 2 adet terfi istasyonu ile birlikte 2007 yılında faaliyete girdiği ve halen çalışmakta olduğunu ifade eden Ülgen, “Tesis 17 bin 500 metreküp kapasiteye sahip. Mevcut durumda tesise ortalama 5 bin metreküğ su geliyor. Tesisin MUSKİ’ye devredilmesiyle birlikte terfi merkezinin basma hatları yenilendi. 2018 yılı içinde Dünya Bankası ile tesise fiziksel ön arıtma kısmının inşa edilmesi planlanıyor” dedi.

Altyapıya önem

Muğla’nın altyapı, kanalizasyon ve içme suyu ile ilgili önemli yatırımlara ihtiyacı olduğunu kaydeden Başkan Osman Gürün, 2014 yılından itibaren altyapı ve kanalizasyona 246 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi. Büyükşehir Başkanı sözlerine şöyle devam etti: “Muğla’da yaşayan vatandaşlarımız ve özellikle turizm sezonunda ilimizi ziyaret eden misafirlerimizle artan nüfusumuz için altyapı ve kanalizasyon çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar 246 Milyon TL yatırımla 759 bin 943 metre içme suyu hattı, 190 Bin 146 metre kanalizasyon hattı yapımını tamamladık. 26 atık su arıtma tesisimizi daha kaliteli hale getirmek için 61 Milyon TL yatırım yaptık. 32 su sıkıntısı çeken mahalleyi de temiz içme suyuna kavuşturduk. 21.5 Milyon TL yatırımla ilimize kazandırdığımız Fethiye Ölüdeniz Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapımında da sona yaklaştık. Muğlamız alt ve üst yapıları ile hizmetin en iyisini hak ediyor.”

 


Etiketler:
Birinci Dünya Savaşı kaç yılında başlamıştır?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.