MagazinRSS
22.05.2013 - 20:08 | Son Güncelleme: 22.05.2013-20:08

Muhteşem Yüzyıl 100. Bölüm İzle Star Mihrimah - Rüstem Paşa Star

Muhteşem Yüzyıl fragman izle. Muhteşem Yüzyıl tüm bölümleri full izle. Muhteşem Yüzyıl, Hürrem Sultan öldü mü? Muhteşem Yüzyıl da bu hafta Sultan Süleyman nasıl bir rüya gördü? Muhteşem Yüzyıl tüm bölümleri izle. Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm fragmanı izle. Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm star tv de izle. Muhteşem Yüzyıl 22 mayıs çarşamba yeni bölüm izle. Muhteşem Yüzyıl'da kim ölüyor? Muhteşem Yüzyıl, Hürrem Rüstem Paşadan nele ristiyor? Muhteşem Yüzyıl Mihimah'ın çocuğunu Nigar kaçırıyor mu? Nigar kimi öldürüyor? Muhteşem Yüzyıl sarayda neler oluyor? Muhteşem Yüzyıl, Sultan Süleyman kendi oğlunu neden öldürüyor? Muhteşem Yüzyıl tüm bölümleri Milliyet tvde izleyin.

Sitene Ekle
Muhteşem Yüzyıl 100. Bölüm İzle Star Mihrimah - Rüstem Paşa Star

Muhteşem Yüzyıl 99. Bölüm Özet

Rüstem’in saldırıya uğradığı haberi saraya bomba gibi düşüyor. Herkes Rüstem’in öldüğüne inanırken Rüstem saraya geliyor ve beklenen düğün gerçekleşiyor. Süleyman Rüstem’i divana alıyor. Rüstem zaferinin sarhoşluğunu yaşarken Mihrimah’ın gözünün yaşı dinmiyor. Lütfü Paşa ile Rüstem arasındaki gerilim doruğa çıkıyor. Lütfü Paşa, Şehzade Mehmet’i sancağa çıkarmak için uğraşırken, Rüstem Süleyman’ı Mustafa’ya karşı doldurmaya devam ediyor. Hürrem ise Rüstem’i şaşkına çeviren bir istekte bulunuyor. Payitahta dönen bir düşman gözünü karartıyor ve Rüstem’i can evinden vuran bir hamle yapıyor. 
 
Herkes Rüstem’in öldüğünü düşünürken, Rüstem saraya gelir. Süleyman damadı Rüstem’i kubbe veziri ilan eder. Rüstem hayallerini süsleyen Mihrimah Sultan’a kavuşmak üzeredir. Mihrimah’ın kalbi ise hala Malkoçoğlu için atmaktadır. 
 
Şehzadelerin sünnet düğünü ve Rüstem ile Mihrimah’ın düğünü beraber yapılır. Rüstem Paşa’nın düğün gecesi yaptığı hareket Mihrimah’ı şaşkına çevirir. İlk kez Rüstem’in aşkının gerçek olduğunu görür.
 
 
Sadrazam Lütfü Paşa, bir yandan meyhanelere baskınlar düzenlerken Şah Sultan ise Şehzade Mehmet’i sancağa çıkarmaya uğraşır. Böylece Hürrem de gidecektir. Rüstem ise Süleyman’ı Mustafa ‘ya karşı kışkırtmaya devam eder.
 
Hürrem sancak kararını engellemeye çalışır ve Rüstem’e gerçekleşmesi zor bir görev verir. Kendi oğlu Manisa’ya tayin olacaktır! Şah Sultan’ın gözü ise Rüstem’in üzerindedir. Onun her adımını takip eder. Rüstem’den kurtulmasını sağlayacak plan hiç ummadığı birinden gelir. Ancak güvendiği kişi hayal bile edemeyeceği bir tehdide dönüşür.
 
Muhteşem Yüzyıl 100. Bölüm
 
Muhteşem Yüzyıl'da bu hafta ölüm kol geziyor.. Mihrimah ile Rüstem’in kızı kaçırılıyor. Kızını kaçıranın Nigar olduğunu öğrenen Rüstem, deliye dönüyor. Hürrem Şah Sultan’ı tehdit ediyor. Şah Sultan endişe içinde Nigar’ın peşine düşüyor. Rüstem her yerde kızını ararken ,Nigar yolun sonuna geliyor! Süleyman Mustafa hakkındaki korkularıyla yüzleşiyor. Şehzade Mustafa ise babasının kendisinden vazgeçtiğini düşünüyor. Rüstem Lütfi Paşa’dan kurtulmaya çalışırken, bir yandan da Mustafa‘yı Manisa’dan sürdürmeye uğraşıyor. Lütfi Paşa öfkesinin kurbanı olup, hayatına mal olacak bir hata yapıyor. Süleyman ise Mustafa hakkında mühim bir karar alıyor! 
 
 
Saraydaki kargaşayı duyan Rüstem panikle kızının odasına gider. Hümaşah yoktur. Mihrimah kızının yasını tutarken, Hürrem Şah Sultan’dan hesap sormaya gider. Şaşkına dönen Şah Sultan, Nigar’ı susturmaya kararlıdır.
 
Tüm payitahtta kızını arayan Rüstem onu kaçıranın Nigar olduğunu öğrenir. Etrafındaki çember daralan Nigar köşeye sıkışır. Rüstem ile Nigar‘ın hesaplaşması herkesi şok eden bir biçimde sona erer.
 
 
Hürrem Mehmet’i Manisa sancağına çıkarmakta kararlıdır. Rüstem Mustafa‘yı Manisa’dan sürdürmek için yeni bir tuzak kurarken, bir yandan da Lütfi Paşa‘yı gözden düşürmeye uğraşır. Lütfi Paşa hakkında bir dedikodu yayılmasını sağlar. 
 
Mustafa hakkındaki kuşkuları Süleyman’ı tüketir. Şehzade Mustafa ise babasının gözünde değerini yitirdiğini düşünmektedir. Kardeşlerinin sancak haberiyle rahatlayan Mustafa, Rüstem’in kurduğu tuzağa düşer.
 
Meyhane baskınlarına devam eden Lütfi Paşa, bir hayat kadınını ağır şekilde cezalandır. Bu ceza, Şah Sultan’ın kulağına gidince tartışırlar. Lütfi Paşa öfkesine yenilince, ölümcül bir hata yapar. Süleyman ise Mustafa hakkında öyle bir karar verir ki, sonun başlangıcı olur.  Muhteşem Yüzyıl, 22 Mayıs Çarşamba Akşamı Star’da...
 
Yayın Günü: 22 Mayıs Çarşamba Yayın Saati: 20.00
 
 
 
 
 
Muhteşem Yüzyılda Ölecek 3 Kişi Kim?
 
“Muhteşem Yüzyıl” dizisi bu hafta 100’üncü bölüme ulaştı. Senaristi Yılmaz Şahin, sezon bitmeden ölecek isimleri açıkladı.
 
Muhteşem Yüzyıl'da çıtanın daha da yükseldiği bir sürecin başladığını ifade eden Yılmaz Şahin, bu sezon sonuna kadar 3 önemli karakterin ölerek diziden ayrılacağını da açıkladı.
 
Şahin, Milliyet Gazetesi'nden Asu Maro'ya verdiği röportajında bundan sonra şehzadelerin taht oyunlarını, kardeşlerin ve Süleyman ile Hürrem'in trajedelerinin olacağını söyledi.
 
Muhteşem Yüzyıl'da çıtanın daha da yükseldiği bir sürecin başladığını ifade eden Yılmaz Şahin, bu sezon sonuna kadar 3 önemli karakterin ölerek diziden ayrılacağını da açıkladı.
 
Şahin, Milliyet Gazetesi'nden Asu Maro'ya verdiği röportajında bundan sonra şehzadelerin taht oyunlarını, kardeşlerin ve Süleyman ile Hürrem'in trajedelerinin olacağını söyledi.
 
Sezon finalinin Şehzade Mehmet'in ölümüyle olacağını belirten Yılmaz Şahin, "Hürrem’in ilk kez kendi canından bir can kopuyor.
 
Süleyman için de büyük bir kayıp, 22 yaşında ölüyor ve Şehzadebaşı Camii onun adına yapılıyor, mezarına taht  koyuyor Süleyman.
 
Bu acı ikisini de başka bir yere taşıyor, bu da bizi asıl trajedilere sürükleyecek olan kapıyı açıyor aslında" dedi.
 
Nigar ile Hatice Sultan daha önce ölecekler. İkisi de seyircinin çok sevdiği karakterler.
 
Hatice tabii başlı başına bir trajedi kaynağıydı. Çok özel bir sahne geliyor, Süleyman’la ikisinin" şeklinde konuştu.
 

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.