MagazinRSS
09.06.2013 - 11:46 | Son Güncelleme: 09.06.2013-11:46

Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm Fragmanı İzle Kırankırana Savaş!

Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm fragmanı izle,Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm fragmanında neler olacak? Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm fragmanı heyecanı başladı.Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm sizlerle...

Sitene Ekle
Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm Fragmanı İzle Kırankırana Savaş!

Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm fragmanı izle,Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm fragmanında neler olacak? Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm fragmanı heyecanı başladı.Muhteşem Yüzyıl 102.Bölüm sizlerle...

Şehzade Mustafa nasıl öldürülüyor? Muhteşem Yüzyıl Şehzade Mustafa ölümü izle. Şehzade Mustafa ölümü nasıl oluyor?

Şehzade Mustafa 1515 yılında Manisa'da doğmuştur. Babası Kanuni Sultan Süleyman annesi Mahidevran Sultandır. 
 
Şehzade Mustafa yaptığı başarılı işler ve babasına layık tam bir erkek evlat olması Hürrem Sultan'ı çileden çıkarmıştır. Bu yüzden Şehzade Mustafa'ya oyunlar kurup babasının gözünden düşmesini sağlamaya çalışmıştır.
Sulatna Süleyman'ı sürekli oğlu hakkında dolduran paşalar emellerine ulaşmıştır. Saruhan, Amasya ve son olarak Konya Sancak Beyliğine atadığı oğlunu Konya'da öldürtmüştür.
 
Şehzade Mustafa, Nahçivan Seferi sırasında babası huzuran çağırır. Oda bu çağrıya uyup babasının karşısına çıkmaya hazırlanır. Şehzade Mustafa'yı birisi  oka sarıp gönderdiği mektupla uyarır. '' Baban seni öldürecek'' diye bir not yazılıdır. Fakat Mustafa bunun bir tuzak olduğunu düşünür ve babasının kendisine böyle bir şey yapmayacağından emindir. 
 
Kanuni'nin huzuruna çıkmak için babasının otağına ( çadır) girer. İçerde bir perde vardır ve perdenin arkasında da babası Kanuni, daha ne olduğunu anlamadan etrafını saran dilsiz askerler Şehzade Mustafa'nın boğazına bir ip ile sıkıp boğmaya çalışırlar. Babasına feryad eden Mustafa, Kanuni'nin gözleri önünde öldürülür.
Şehzade Mustafa 6 Ekim 1553 yılında öldürülmüştür. Babasının tahtına göz dikmesi ve devlete isyan suçundan öldürüldüğü söylenir...
Muhteşem Yüzyıl’da yıllar ilerler.. Bir yandan imparatorluğun görkemi ve ihtişamı, diğer yandan da iktidar kavgası büyür. Sultan Süleyman’ın huzurla yaşadığı saray artık büyük kanlı çatışmalara gebedir.
 
Muhteşem Yüzyıl 102. bölümde olaylar artık hızla işleniyor. Muhteşem Yüzyıl 103. bölümde sezon finali yapmaya hazırlanıyor. Muhteşem Yüzyıl 102. bölümde Hürrem ortalardan kayboluyor? Şüpheli olarak Şehzade Mustafa'ya kardeşleri '' bu işte senin parmağın mı '' var diye. Şehzade Mustafa bu olaylar hiçbir ilgisi yokken bir anad kendini olayların içinde bulur.
Kanuni Sultan Süleyman, Şehzade MUstafa'dan şüpheleniyor mu? Hürrem nerde? Muhteşem Yüzyıl 102. bölümde neler oluyor?
 
Kanuni Sultan Süleyman ''Hürrem günlerdir kayıp ve hiç kimse nerede olduğunu bilmiyor, öyle mi? Mihrimah Sultan: Ona bu hakareti reva görenler şuan aramızda!Sultan Süleyman: Eğer bu hakaretle uzaktan yakından bir alakanız varsa yemin ederim bedelini canınızla ödersiniz!'' der. Saray ayağa kalkmış bir şekilde herkes heryerde Hürrem'i aramaktadır.
 
 
Muhteşem Yüzyıl 101. Bölüm
 
Muhteşem Yüzyıl ne zaman final yapıyor? Muhteşem Yüzyı 101. bölüm ne zaman? Muhteşem Yüzyıl 101. bölüm yayınlanacak mı? Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem geliyor mu?
 
Muhteşem Yüzyıl 101. bölüm fragmanı yayınlandı. Muhteşem Yüzyı yeni bölümde Sultan Süleyman, Şehzade Mustafa'yı karşısına çağırtıyor. Mustafa için artık zor zamanalar başlıyor.
Muhteşem Yüzyı, Hürrem nasıl bir oyun hazırlığı içinde. Mahidevran'a Hürrem ne yapıyor? Öfkeli olan Mahidevran Sultan , oğlunun düştüğü durum için neler yapıcak?
 
Şehzade Mustafa görevinden neden alınıyor? Düşman elçisiyle görüşmesine çok öfkelenen Sultan Süleyman, yeni görevi Amasya Sancak Beyi  olarak tayin ediyor. Kanuni Sulatn Süleyman oğlu Şehzade Mustafa'dan nasıl şüpheleniyor?
 
Artık Muhteşem Yüzyı'da yavaş yavaş finale doğru ilerleniyor.Meryem Uzerli'nin diziden ayrılmasıyla 103. bölümde final yapılma kararı alındı.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.