GündemRSS
01.07.2013 - 09:35 | Son Güncelleme: 01.07.2013-9:52

Muhteşem Yüzyıl 103. ve tüm bölümleri full izle Şehzadelerin Sonu

Muhteşem Yüzyıl dizisi yeni sezon 104. bölüm şehzadelerin sonu. Şehzade Mustafa'dan sonra Şehzade Cihangir'de ölüyor. Mahidevran ve Hürrem evlat acısıyla yıkılacaklar.

Sitene Ekle
Muhteşem Yüzyıl 103. ve tüm bölümleri full izle Şehzadelerin Sonu
         Muhteşem Yüzyıl 103. ve tüm bölümleri full izle Şehzadelerin Sonu
 
 
Muhteşem Yüzyıl 104. bölüm yeni sezon ne zaman başlıyor. Muhteşem Yüzyıl tüm geçmiş ve oynamış bölümleri full izleyin. Hürrem ve Sultan Süleyman'ın kavuşma anında neler yaşandı.
 
 
          Muhteşem Yüzyıl Ne Zaman Başladı?
 
Muhteşem Yüzyıl, Tims Productions tarafından yapılıp Star TV'de yayınlanan Türk yapımı tarihî televizyon dizisi.
İlk bölüm yayın tarihi: 5 Ocak 2011
Dil: Türkçe
Kanallar: Show TV, Star TV
Türler: Tarihsel Kurgu, Biyografi, Drama, Romantik Film, Savaş filmi
 
 
          Muhteşem Yüzyıl Sezon Finali
 
Hatice Sultan'ın intihar etmesiyle iyice depresyona giren Süleyman, ülke işlerine kendini veremez. Süleyman'ın yarattığı bu durum divanda, yeni padişah şeklinde dedikodulara neden olur. Eski gücünü kaybeden Rüstem Şehzade Mehmet'i tahtın tek varisi olarak görmektedir. Rüstem'in bu tutumu Şehzade Mustafa'nın kulağına gidince işler iyice karışır. Hürrem'in yokluğunda haremin başına Mihrimah Sultan geçer. O da annesi gibi düşmanlarını şimdiden belirlemiştir.
 
 
       Şehzade MUstafa ve Şehzade Cihangir 'in Ölümü
 
 
Şehzade Mustafa 20 Yaşlarına gelmişti çok dürüst ve mert bir insandı herkez Süleyman'dan sonra Mustafa'nın tahta geçmesini istiyordu.O zamanlarda 6 çocuk yapan Hürrem Sultan Şehzade Mustafa'yı öldürtmek istemektedir.Şehzade Mustafa'nın adına mektuplar yazar.Bir gün bunları Süleyman'a gösterir.Kanuni çok öfkelenmiştir.
 
Şehzade Mustafa bir okun ucunda mesaj gelmiştir. "Sakın Hünkarımızın yanına gitme !" Şehzade Mustafa Okumuştur ve cevap olarak şöyle yazmıştır. " Neden gitmeyeyim gitmezsem suçumu kabul etmiş olmaz mıyım ? Babama gidip konuşayım o beni anlar " yazar.Ve yanına gider.O sıralarda Sultan Bir çadırdadır Mustafa Çadıra girer babasının yanına gelir ona selam verir 
 
Süleyman: "Ah Köpek Sende Hala Beni Selamlayacak Cesaret Var Mı ?!
 
Şehzade Mustafa tam ağzını açacaktır ki 7 cellat birden üzerine atlar.Şehzade ustalıkla yedisini birden yere serer babasına doğru koşmaya başlar o sırada ayağı kalkan cellatlardan bir tanesi Mustafa'ya çelme takar ve boynunu ipe bağlar Kanuni emir verince ip yukarı çekilir ve Şehzade Mustafa Öldürülür.Çadırın dışında bir İran halısının üzerine cesedi serilir Mahidevran ve Şehzade Cihangir çağırılır (Şehzade Cihangir son doğan oğlu sakat doğmuştur)."İbret al Cihangir eğer sende bana karşı gelirsen sanada böyle olur !"
 
Şehzade Cihangir kardeşinin ölümüne dayanamaz 1-2 hafta içinde o da ölür.Mahidevran Mustafa'nın ölümünden sonra Bursa'ya gönderirilir 28 yıl boyunca fakirlik çeker kirasını ödeyemez duruma düşer çareyi yine Süleyman'da bulur ondan para ister.Ve 1-2 sene içinde Mahidevran'da ölür !

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
"Ele güne karşı" şarkısı verilenlerden hangisine aittir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.