Editörün SeçimiRSS
18.02.2014 - 17:22 | Son Güncelleme: 19.02.2014-10:22

Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm 2. fragmanı yayınlandı-Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm izle

Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm ikinci fragmanı yayınlandı. Muhteşem Yüzyıl geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu haftada adından söz ettirecek bir bölümle ekranlara geliyor. İşte Muhteşem Yüzyıl 124. bölümde yaşanacaklar

Sitene Ekle
Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm 2. fragmanı yayınlandı-Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm izle

Muhteşem Yüzyıl 124. bölümü ile yine izleyicileri ekran başına kilitleyecek. İşte Muhteşem Yüzyıl 124. bölümde yaşanacaklar.

Şehzade Mustafa’nın ölümü herkesi yasa boğuyor!

Mustafa’nın üzerinden çıkan mektup, Süleyman’ı kahrediyor. Cihangir’in feryadı tüm ordugahı sararken,  babasına verdiği sözün hesabını soruyor. Yeniçerilerin öfkesinden zor kurtulan Rüstem, vezir-i azamlıktan azlediliyor. İstanbul’da halk ve asker Hürrem ve Rüstem’e karşı isyan başlatıyor. Mahidevran  oğlunun ölüm haberiyle sarsılıyor. Mihrünnisa ise Mustafa’dan sonra oğlu Mehmet’in hayatı için savaşıyor. İlk anda düşmanını alt etmenin zaferini yaşayan Hürrem, Mustafa için gözyaşı döküyor. Süleyman ise Mustafa’nın hayali ile boğuşuyor!                                                    

Süleyman Mustafa’nın üzerinden çıkan mektubu okur. Mustafa’nın sözleri Süleyman’ı derinden yaralar. Oğlunun masum olabileceğini düşünen Süleyman, tüm öfkesini Rüstem’den çıkarır. Canını zor kurtaran Rüstem vezir-i azamlıktan azledilir. Kara Ahmed vezir-i azamlığa getirilir.

Mahidevran ve Mihrünnisa umutla Mustafa’nın dönüşünü beklerken, gelen ölüm haberi zamanı durdurur. Mahidevran için yaşamın hiç bir anlamı kalmamıştır. Mihrünnisa ise oğlu Mehmet’in hayatta kalması için savaşır.

Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm 1. fragmanını tıkla izleOrdugahtan kaçan Rüstem, payitahta döner. Mustafa’nın ölüm haberi saraya bomba gibi düşer. Mihrimah ellerine bulaşan kanın ağırlığı altında ezilirken, Hürrem en büyük düşmanını alt etmiş olmanın şaşkınlığını yaşar.

Cihangir babası ile konuşmak için her yolu dener. Süleyman ise sessizliğe gömülür. Cihangir çareyi uzaklaşmakta bulur. Süleyman onu bulduğunda sonsuza dek kaybettiğini anlar! Baba oğulun arasındaki sevgi, derin bir nefrete dönüşür.

Mahidevran Bursa’ya gider. Daha oğlunun yasını tutarken, torunu Mehmet’in acısıyla sarsılır. Derin bir kedere boğulan Süleyman oğlunu öldürdüğü gerçeğiyle başa çıkmaya çalışır. Hürrem ise hiç ummadığı bir anda Mustafa’nın ölümünün acısını yaşar. Bu ölüm herkeste derin izler bırakacaktır...

Muhteşem Yüzyıl Çarşamba akşamı yayınlanacak bölümü ile yine çok ses getirecek. Şehzade Mustafa'nın boğulma sahnesi hala tüm Türkiye'nin dilindeyken yeni bölümde de çok konuşulacak sahneler var.
 
Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm 2. fragmanını tıkla izle
 
 
Star TV ekranlarının fenomen dizilerinden Muhteşem Yüzyıl 124. bölümü ile yine izleyenleri ekrana kitleyecek. Muhteşem Yüzyıl 124. bölümde Şehzade Mustafa'nın infazının ardından Sultan Süleyman sessizliğe bürünüyor. Dizinin son bölümünde sırtından okla vurulan Atmaca'nın sonu ne olacak? Atmaca diziye veda mı edecek? Sultan Süleyman ordugahta olan bitenin farkına varacak mı? Muhteşem Yüzyıl 124. bölümde Şehzade Cihangir abisi Mustafa'nı ölümü üzerine Süleyman'a çok sert tepki gösteriyor. Şehzade Mustafa'nın ölümünün ardından Şehzade Selim'e taht yolu açılacak mı? Muhteşem Yüzyıl 124. bölümde yeni bir infaz gerçekleşecek mi? Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm fragmanı, Muhteşem Yüzyıl Son Bölüm özeti aşağıdadır.

 

Muhteşem Yüzyıl 123. bölümde neler yaşandı?

Türkiye çarşamba akşamı Star TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl'daki Şehzade Mustafa'nın ölüm sahnesini soluksuz izledi. Muhteşem Yüzyıl'ı dün akşam izleyemediyseniz haberimizde bulunan linki tıklayınız. İşte Şehzade Mustafa'nın ölüm sahnesi. Muhteşem Yüzyıl 123.bölüm izle (Şehzade Mustafa ölüm sahnesi izle)


MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜMDE NELER YAŞANDI! Şehzade Mustafa ölüme yürüdü! Mustafa’nın ölümüne hükmeden Süleyman, sessizliğe bürünüyor. Mustafa, Süleyman’dan gelen emirle ordugaha çağırılıyor. Süleyman’ın halinden korkan Hürrem ise Mustafa’nın sona yaklaştığını anlıyor. Herkes Mustafa’nın ordugaha gitmesini engellemeye çalışırken, Mustafa babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!  Cihangir, babasından Mustafa’yı öldürmeyeceğine dair söz alıyor! Atmaca ve Taşlıcalı Mustafa’dan gizli bir isyan tertip ediyor. Son anda ihaneti anlayan Atmaca, ölümle burun buruna geliyor.Ve şehzade Mustafa çadıra giriyor

Süleyman kararını vermiştir!

Süleyman verdiği kararın ağırlığıyla sessizliğe bürünür. O’nun bu hali Hürrem’i korkutur. Cihangir ve Bayezıt, Süleyman’ı Mustafa’ya tuzak kurulduğuna ikna etmek ister. Süleyman ise kararını vermiştir.

Süleyman Mustafa’yı ordugaha çağırır.Mahidevran ve Nisa, Mustafa’nın Süleyman’ın karşısına çıkmasını engellemeye çalışırlar. Mustafa, babasının kendisini öldüreceğine inanmak istemez.

İŞTE TÜRKİYE'Yİ EKRANA KİLİTLEYEN O SAHNE

Hain Kim?
Atmaca ve Taşlıcalı, Mustafa’dan habersiz bir isyan hazırlar. Atmaca ordugaha gidip, yeniçeri ağalarını plandan haberdar eder. Mustafa asla o çadıra girmeyecektir. Ancak içlerindeki hainden haberleri yoktur.
 

 MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 1.FRAGMANI


Mustafa, babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!
Cihangir, Süleyman’dan abisini öldürmeyeceğine dair söz alır. Şehzade Mustafa ordugaha gelir. Çadırına üzerinde Süleyman’ın Mustafa’yı öldüreceği yazan bir not atılır. Mustafa kuşkulansa da Cihangir’den aldığı sözle babasına olan inancı artar.

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 2.FRAGMANIMustafa babasının çadırına yürürken, Atmaca kendilerine ihanet edildiğini anlar. Mustafa çadıra girer. Dilsiz cellatları görünce babasının kendisinden vazgeçtiğini anlayan Mustafa için artık çok geçtir.....

İŞTE O SAHNE!

Kanuni Sultan Süleyman, oğlunun ölümünü tül perde arkasından izledi.

Muhteşem Yüzyıl Dizisi'nde Şehzade Mustafa'nın ölüm anının fotoğrafı internete düştü. Tarih kitaplarına göre Şehzade Mustafa'yı sağır ve dilsiz cellatlar urgan ile boğarak öldürdü. Kanuni ise, eşi Hürrem'in 'Tahtına göz dikiyor' dolduruşuyla boğdurduğu Mahidevran'dan olan oğlunun ölümünü tül perde arkasından izledi.

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 3.FRAGMANIŞehzade Mustafa kimdir?

 
Şehzade Mustafa (1515, Manisa - 6 Ekim 1553, Konya), Kanuni Sultan Süleyman'ın Mahidevran Sultan'dan olma oğlu. Saruhan, Amasya, Konya sancak beyliklerinde bulunmuştur. Babasının tahtına göz dikmekle suçlanmış; Nahcıvan seferi'ne giden Osmanlı ordusunun Konya’da konakladığı sırada, padişahın otağında boğdurulmuştur. Katli, devlete isyan suçundan dolayıdır; ancak deliller ve şahitler konusunda tartışma bulunmaktadır. Hürrem Sultan'ın tahta kendi oğullarından birini geçirmek için Şehzade Mustafa'ya tuzak kurduğu ve ölümünü hazırladığı iddia edilmektedir.
 
1515 yılında babası Kanuni Sultan Süleyman’ın şehzadeliği sırasında Manisa’da dünyaya geldi. Dedesi Yavuz Sultan Selim’in 1520’de hayatını kaybetmesi üzerine Osmanlı tahtına oturmak üzere İstanbul’a giden babasının yanında İstanbul’a gitti.
 
İŞTE TWİTTER'DAKİ ŞEHZADE MUSTAFA YORUMLARI
 
Şehzade Mustafa'nın ölümü beni ağlattı ya .. Zaten Hürrem'in sonu yakın allahım o anı izleyince kendimi tuttum ağlamamak için...
 
Şehzade Mustafa öleli 500 sene oldu, ölümü şimdi olay oldu.
 
HALA AĞLIYORUM YAA :'(
 
Şehzade Mustafa'nın yasını yüzyıllar geçsede sanki yeni ölmüş gibi, ciğerimde hissediyorum
Ahh şehzadem ahhh :((((
Kaybedilen Altın
 
Şehzade Mustafa'nın askerleriyiz
 
Şehzade Mustafa öldü asabım bozuk gün hiç aymadı dertliyim..
 
Sehzade mustafa asigi olan ben bu kederle kendimi bir hafta hayattan men ediyorum :((((
 
Şehzade Mustafa'nın infazı da ne zor oldu, altı kişiyle mücadele etti yha. Mehmet Günsur ve Halit Ergenç de iyi oynamış :-D
 
Kurtlar Vadisinde Çakır ölünce ilan veren lokma dağıtan olmuştu.Şimdi Muhteşem Süleyman oğlu Şehzade Mustafa için Hatim indirmesinler
 
Şehzade Mustafa'nın ölümü Osmanlı Devletinin sonunu getiren ilk olaydır.. çünkü şehzade  tüm devlet erbabı tarafından sayılırdı...
 
Dün gece binlerce kişinin rüyasında Şehzade mustafa yi kurtardigi sahneleri rüyasında gördüğü KESIN:
 
Rüyamda Yeniçeri askeriyim, Şehzade Mustafa otağa tam girerken; yapmayın Şehzadem diye bağırdım. Yanına gidip diz çöküp ellerini öptüm.
 
Güne dün akşam ki şehzade Mustafa dramıyla başladık, bu gün kimseye dokunmamak lazım Heran herşey yapılabilir duygular had Safa'da
 
Şehzade Mustafa'nın olumu Ibrahim pasadan beter oldu. Mustafa oldu de noldu? Osmanli cokuse gecti. Yazik..
 
Süleyman'ın kemikleri hiç bu kadar sızlamamıştır.Sadece ben bile yeterim #şehzadeMustafa'nın ölümünü izledikten sonra ruhunu sızlatmaya...
 
10 kişi tutup öldüremedi de iki kişiye yenik düştü #ŞehzadeMustafa'nın kaderi buymuş.!!
 
Şehzade Mustafa'nın tarihte idam edildiğini bildiğimiz halde ''kaç ulan kaç'' diyen umut dolu insanlarız biz:))

MUHTEŞEM YÜZYIL 122. BÖLÜMDE NELER OLMUŞU?

Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Hürrem zafere çok yakın. Hürrem Sultan, İbrahim Paşa'dan kurtulduğu gibi Şehzade Mustafa'dan da kurtulamaya kararlı. Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'yı bir felaket bekliyor. Kritik mektup ele geçiriliyor. Sultan Süleyman Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'nın Acem ordularını kullanarak tahtı devirmeyi planladığını iddia eden mektuba nasıl tepki verecek? Yoksa Şehzade Mustafa için idam anı yaklaşıyor mu?


Mustafa, Selim’i yeniçerinin elinden kurtarıyor! Selim ise olanlardan Mustafa’yı sorumlu tutuyor. Selim, ilk defa Süleyman ölürse kendisini nasıl bir kaderin beklediğinin farkına varır.

Hürrem oğlunun hayatını kurtaran Mustafa’ya müthiş bir itirafta bulunuyor; “Keşke sen benim oğlum olsaydın”.

Rüstem’in geçmişinden sürpriz bir ziyaretçi saraya geliyor. Kardeşi yıllar sonra Rüstem’in karşısına çıkıyor. Sinan karakterini; Serdar Orçin canlandırıyor.

Selim’in korkularını gören Mihrimah, Mustafa ile büyük bir gerilim yaşar. Mihrimah bir tercih yapmak zorundadır. Bayezıt ve Selim’in hayatına karşılık Mustafa’nın hayatı. Mihrimah’ın ihanetiyle Mustafa, geri dönülmez bir felakete sürükleniyor!

Yorum Yazın
Gönder
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX