TeknolojiRSS
20.02.2014 - 16:45 | Son Güncelleme: 21.02.2014-17:04

Muhteşem Yüzyıl son bölüm tek parça izle (Muhteşem Yüzyıl 124.bölüm İzle)

Muhteşem Yüzyıl geçen haftaki bölümünden sonra bu hafta da bomba gibi bölümle ekranlara geldi. Muhteşem Yüzyıl'ın 124.bölümünü dün akşam izleyemediyseniz veya tekrarını izlemek istiyorsanız haberimizde bulunan linkten izleyebilirsiniz. Muhteşem Yüzyıl ve daha fazlası milliyet.com.tr'de. Muhteşem Yüzyıl son bölüm tek parça izle (Muhteşem Yüzyıl 124.bölüm İzle)

Sitene Ekle
Muhteşem Yüzyıl son bölüm tek parça izle (Muhteşem Yüzyıl 124.bölüm İzle)

Muhteşem Yüzyıl geçen haftaki bölümünden sonra bu hafta da bomba gibi bölümle ekranlara geldi. Muhteşem Yüzyıl'ın 124.bölümünü dün akşam izleyemediyseniz veya tekrarını izlemek istiyorsanız haberimizde bulunan linkten izleyebilirsiniz. Muhteşem Yüzyıl ve daha fazlası milliyet.com.tr'de. Muhteşem Yüzyıl son bölüm tek parça izle (Muhteşem Yüzyıl 124.bölüm İzle)

 

ŞEHZADE MUSTAFA’DAN MUHTEŞEM VEDA

Geçen haftaki idam sahnesiyle adından bir kez daha sözettiren ve Türkiye’de gündem belirleyen Muhteşem Yüzyıl 124. Bölümüyle bu akşam ekrana geldi. Geçen bölüm senaryo gereği  idam edilen Şehzade Mustafa’nın üstünden çıkan mektup ekran başında duygusal dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Şehzade Mustafa’nın ölümünden Rüstem Paşa’yı sorumlu tutan Yeniçeriler ise ayaklanma çıkardı. Bu olaylar üzerinde Rüstem Paşa’nın vezir-i  azamlığı elinden alındı. Oğlunun masum olabileceği gerçeğini aklına getiren  Sultan Süleyman bütün öfkesini adeteaVezir-i azam Rüstem Paşa’dan çıkarttı.  Görevden alınan Rüstem Paşa’nın yerine Kara Ahmet Vezir-i Azam olarak getirildi.  Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran ise oğlu için göz yaşı dökmektedir. . Mihrünnisa ise oğlu Mehmet’in hayatta kalması için savaşmaya başlamıştır . Muhteşem Yüzyış 124.Bölüm için aşağıdaki linki takip edin.

 


Şehzade Mustafa’nın ölümü herkesi yasa boğuyor! Mustafa’nın üzerinden çıkan mektup, Süleyman’ı kahrediyor. Cihangir’in feryadı tüm ordugahı sararken,  babasına verdiği sözün hesabını soruyor. Yeniçerilerin öfkesinden zor kurtulan Rüstem, vezir-i azamlıktan azlediliyor. İstanbul’da halk ve asker Hürrem ve Rüstem’e karşı isyan başlatıyor. Mahidevran  oğlunun ölüm haberiyle sarsılıyor. Mihrünnisa ise Mustafa’dan sonra oğlu Mehmet’in hayatı için savaşıyor. İlk anda düşmanını alt etmenin zaferini yaşayan Hürrem, Mustafa için gözyaşı döküyor. Süleyman ise Mustafa’nın hayali ile boğuşuyor!                                                    


Süleyman Mustafa’nın üzerinden çıkan mektubu okur. Mustafa’nın sözleri Süleyman’ı derinden yaralar. Oğlunun masum olabileceğini düşünen Süleyman, tüm öfkesini Rüstem’den çıkarır. Canını zor kurtaran Rüstem vezir-i azamlıktan azledilir. Kara Ahmed vezir-i azamlığa getirilir.

Mahidevran ve Mihrünnisa umutla Mustafa’nın dönüşünü beklerken, gelen ölüm haberi zamanı durdurur. Mahidevran için yaşamın hiç bir anlamı kalmamıştır. Mihrünnisa ise oğlu Mehmet’in hayatta kalması için savaşır.


 
Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm 2. fragmanını tıkla izle
 
 
Star TV ekranlarının fenomen dizilerinden Muhteşem Yüzyıl 124. bölümü ile yine izleyenleri ekrana kitleyecek. Muhteşem Yüzyıl 124. bölümde Şehzade Mustafa'nın infazının ardından Sultan Süleyman sessizliğe bürünüyor. Dizinin son bölümünde sırtından okla vurulan Atmaca'nın sonu ne olacak? Atmaca diziye veda mı edecek? Sultan Süleyman ordugahta olan bitenin farkına varacak mı? Muhteşem Yüzyıl 124. bölümde Şehzade Cihangir abisi Mustafa'nı ölümü üzerine Süleyman'a çok sert tepki gösteriyor. Şehzade Mustafa'nın ölümünün ardından Şehzade Selim'e taht yolu açılacak mı? Muhteşem Yüzyıl 124. bölümde yeni bir infaz gerçekleşecek mi? Muhteşem Yüzyıl 124. bölüm fragmanı, Muhteşem Yüzyıl Son Bölüm özeti aşağıdadır.Türkiye çarşamba akşamı Star TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl'daki Şehzade Mustafa'nın ölüm sahnesini soluksuz izledi. Muhteşem Yüzyıl'ı dün akşam izleyemediyseniz haberimizde bulunan linki tıklayınız. İşte Şehzade Mustafa'nın ölüm sahnesi. Muhteşem Yüzyıl 123.bölüm izle (Şehzade Mustafa ölüm sahnesi izle)

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜMDE NELER YAŞANDI! Şehzade Mustafa ölüme yürüdü! Mustafa’nın ölümüne hükmeden Süleyman, sessizliğe bürünüyor. Mustafa, Süleyman’dan gelen emirle ordugaha çağırılıyor. Süleyman’ın halinden korkan Hürrem ise Mustafa’nın sona yaklaştığını anlıyor. Herkes Mustafa’nın ordugaha gitmesini engellemeye çalışırken, Mustafa babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!  Cihangir, babasından Mustafa’yı öldürmeyeceğine dair söz alıyor! Atmaca ve Taşlıcalı Mustafa’dan gizli bir isyan tertip ediyor. Son anda ihaneti anlayan Atmaca, ölümle burun buruna geliyor.Ve şehzade Mustafa çadıra giriyor

Süleyman kararını vermiştir!

Süleyman verdiği kararın ağırlığıyla sessizliğe bürünür. O’nun bu hali Hürrem’i korkutur. Cihangir ve Bayezıt, Süleyman’ı Mustafa’ya tuzak kurulduğuna ikna etmek ister. Süleyman ise kararını vermiştir.

Süleyman Mustafa’yı ordugaha çağırır.Mahidevran ve Nisa, Mustafa’nın Süleyman’ın karşısına çıkmasını engellemeye çalışırlar. Mustafa, babasının kendisini öldüreceğine inanmak istemez.

İŞTE TÜRKİYE'Yİ EKRANA KİLİTLEYEN O SAHNE

Hain Kim?
Atmaca ve Taşlıcalı, Mustafa’dan habersiz bir isyan hazırlar. Atmaca ordugaha gidip, yeniçeri ağalarını plandan haberdar eder. Mustafa asla o çadıra girmeyecektir. Ancak içlerindeki hainden haberleri yoktur.
 

 MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 1.FRAGMANI


Mustafa, babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!
Cihangir, Süleyman’dan abisini öldürmeyeceğine dair söz alır. Şehzade Mustafa ordugaha gelir. Çadırına üzerinde Süleyman’ın Mustafa’yı öldüreceği yazan bir not atılır. Mustafa kuşkulansa da Cihangir’den aldığı sözle babasına olan inancı artar.

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 2.FRAGMANIMustafa babasının çadırına yürürken, Atmaca kendilerine ihanet edildiğini anlar. Mustafa çadıra girer. Dilsiz cellatları görünce babasının kendisinden vazgeçtiğini anlayan Mustafa için artık çok geçtir.....

İŞTE O SAHNE!

Kanuni Sultan Süleyman, oğlunun ölümünü tül perde arkasından izledi.

Muhteşem Yüzyıl Dizisi'nde Şehzade Mustafa'nın ölüm anının fotoğrafı internete düştü. Tarih kitaplarına göre Şehzade Mustafa'yı sağır ve dilsiz cellatlar urgan ile boğarak öldürdü. Kanuni ise, eşi Hürrem'in 'Tahtına göz dikiyor' dolduruşuyla boğdurduğu Mahidevran'dan olan oğlunun ölümünü tül perde arkasından izledi.

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 3.FRAGMANIŞehzade Mustafa kimdir?

 
Şehzade Mustafa (1515, Manisa - 6 Ekim 1553, Konya), Kanuni Sultan Süleyman'ın Mahidevran Sultan'dan olma oğlu. Saruhan, Amasya, Konya sancak beyliklerinde bulunmuştur. Babasının tahtına göz dikmekle suçlanmış; Nahcıvan seferi'ne giden Osmanlı ordusunun Konya’da konakladığı sırada, padişahın otağında boğdurulmuştur. Katli, devlete isyan suçundan dolayıdır; ancak deliller ve şahitler konusunda tartışma bulunmaktadır. Hürrem Sultan'ın tahta kendi oğullarından birini geçirmek için Şehzade Mustafa'ya tuzak kurduğu ve ölümünü hazırladığı iddia edilmektedir.
 
1515 yılında babası Kanuni Sultan Süleyman’ın şehzadeliği sırasında Manisa’da dünyaya geldi. Dedesi Yavuz Sultan Selim’in 1520’de hayatını kaybetmesi üzerine Osmanlı tahtına oturmak üzere İstanbul’a giden babasının yanında İstanbul’a gitti.
 
MUHTEŞEM YÜZYIL 122. BÖLÜMDE NELER OLMUŞTUR?

Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Hürrem zafere çok yakın. Hürrem Sultan, İbrahim Paşa'dan kurtulduğu gibi Şehzade Mustafa'dan da kurtulamaya kararlı. Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'yı bir felaket bekliyor. Kritik mektup ele geçiriliyor. Sultan Süleyman Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'nın Acem ordularını kullanarak tahtı devirmeyi planladığını iddia eden mektuba nasıl tepki verecek? Yoksa Şehzade Mustafa için idam anı yaklaşıyor mu?


Mustafa, Selim’i yeniçerinin elinden kurtarıyor! Selim ise olanlardan Mustafa’yı sorumlu tutuyor. Selim, ilk defa Süleyman ölürse kendisini nasıl bir kaderin beklediğinin farkına varır.

Hürrem oğlunun hayatını kurtaran Mustafa’ya müthiş bir itirafta bulunuyor; “Keşke sen benim oğlum olsaydın”.

Rüstem’in geçmişinden sürpriz bir ziyaretçi saraya geliyor. Kardeşi yıllar sonra Rüstem’in karşısına çıkıyor. Sinan karakterini; Serdar Orçin canlandırıyor.

Selim’in korkularını gören Mihrimah, Mustafa ile büyük bir gerilim yaşar. Mihrimah bir tercih yapmak zorundadır. Bayezıt ve Selim’in hayatına karşılık Mustafa’nın hayatı. Mihrimah’ın ihanetiyle Mustafa, geri dönülmez bir felakete sürükleniyor!


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
"Babam ve Oğlum" filminin yönetmeni kimdir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX