TeknolojiRSS
26.02.2014 - 23:49 | Son Güncelleme: 28.02.2014-13:14

Muhteşem Yüzyıl 125. bölüm kesintisiz izle (Muhteşem yüzyıl son bölüm izle)

Muhteşem Yüzyıl çarşamba akşamı yayınlanan bölümü ile yine hayranlarını ekran başına kilitledi. Muhteşem Yüzyıl'ın 125.bölümünü kesintisiz olarak izlemek istiyorsanız haberimizde yer alan linke tıklayınız. Muhteşem Yüzyıl son bölümü milliyet.com.tr'de.

Sitene Ekle
Muhteşem Yüzyıl 125. bölüm kesintisiz izle (Muhteşem yüzyıl son bölüm izle)
Muhteşem Yüzyıl çarşamba akşamı yayınlanan bölümü ile yine hayranlarını ekran başına kilitledi. Muhteşem Yüzyıl'ın 125.bölümünü kesintisiz olarak izlemek istiyorsanız haberimizde yer alan linke tıklayınız. Muhteşem Yüzyıl son bölümü milliyet.com.tr'de.
Muhteşem Yüzyıl 125.bölümüyle sosyal medyada ses getirdi işte Sosyal medya'dan Muhteşem Yüzyıl için yapılan bazı yorumlar
  • Yok yok #muhteşemyüzyıl izlemeyeceğim artık, 3 haftadır ağla ağla içim çıktı
  • Evet şimdi bekliyorum. #ŞehzadeCihangir'de öldü. Kim gidiyor bakayım aranızdan Yarın savcılığa? Merak içindeyim efenim *.* #MuhteşemYüzyıl
  • #ŞehzadeCihangireVeda diyebilir miyiz artık ? @MYAskiderun #MuhteşemYüzyıl !
  • Cihangir nasıl rol yapıyorsun içlerim parçalandı izlerken :( #MuhteşemYüzyıl
    #ŞehzadeCihangireVeda
  • 'İnsanlar uykudadır öldükleri zaman uyanır..' Yağmurla şehzadeye son.. #muhteşemyüzyıl
  • #muhteşemyüzyıl Şehzade Beyazıt tam bir padişah narası attı.. Güzelde oldu..

 

MUHTŞEM YÜZYIL 125.BÖLÜMÜ TEK LİNK OLARAK İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Şehzade Cihangir Ölüme Yürüyor

Mustafa’nın yasını tutan Cihangir yemeden içmeden kesiliyor! Süleyman çaresizlik içinde oğlu için çırpınıyor. Hürrem ise Cihangir için endişeleniyor. Bayezıt’ın annesine olan öfkesi dinmiyor. Can derdine düşen Rüstem’in korkuları gerçek oluyor. Mustafa’nın intikamını almak isteyen dostlarından biri payitahta dönüyor. İsyancılarla birlikte Rüstem’in sarayını kuşatıyor. Rüstem ve Mihrimah’ı cendereden Bayezıt kurtarıyor. Cihangir’in çığlıkları tüm ordugahı sararken, Süleyman oğlunun acılarına son veriyor! Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısıyla sınanıyor. Hürrem Cihangir’in ölümüyle yıkılırken, Süleyman ruhunu iyileştirmeye çalışıyor. Hürrem’in hayatta kalan iki oğlu Selim ve Bayezıt arasında tahta çıkabilmek için amansız bir savaş başlıyor. Cihangir, Mustafa’nın ölümünden duyduğu acıyla yemek yemeyi reddeder. Süleyman oğlunun iyileşmesi için çabalar. Hürrem ise Cihangir’in durumunu içten içe hisseder. Mustafa’nın dostlarından biri şehzadenin intikamını almak için payitahta gelir. Rüstem’in Üsküdar’daki sarayda saklandığını öğrenir ve isyancılarla birlikte sarayı basar. Sarayda sıkışıp kalan Rüstem ve Mihrimah ölümle burun buruna gelir. Mihrimah ve Rüstem’i bu durumdan kurtaran Bayezıt olur. İsyancıların karşısına çıkan Bayezıt, ortalığı sakinleştirip halkın sevgisini kazanır. Rüstem’in çok değer verdiği biri kaçırılır. Rüstem kendi hayatı ile sevdiği kişinin hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır. Cihangir’in durumu gittikçe kötüleşir. Oğlunun acısına dayanamayan Süleyman, Cihangir’in isteği ile şok olur. Cihangir’in hastalığını öğrenen Hürrem ise ordugaha doğru yola çıkar. Cihangir’in ölümüyle, Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısını yaşarlar. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bayezıt ve Selim ise hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır....

MUHTEŞEM YÜZYIL 125. BÖLÜM 2. FRAGMANI

 

 

 


Muhteşem Yüzyıl 125. bölüm 1.2.fragmanı izle.Muhteşem Yüzyıl'da  herkes nefeslerini tutarak izledi. Sultan Sülayman'ın oğlu Şehzade Mustafa'yı idam ettirdikten sonra cenazesini Yeniçerilere teslim etmesi ve yaşananlar herkesi duygulandırdı.

Şehzade Mustafa ölümü üzerine Yeniçeriler ellerini kalplerine vurarak cenazeyi Bursa'ya götürdüler. Peki  herkesi duygulandıran bu yeniçeriler kimlerdi? İşte Yeniçeriler hakkında genel bilgi...


Yeniçeri, (Osmanlı Türkçesi:  Yeni asker) Osmanlı Devleti’nde askerî bir sınıftı. Kuruluşunu Orhan Gazi veya I. Murad dönemlerine dayandıran farklı görüşler bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarının genişlemesi ile, Hıristiyan çocukların 8-18 yaşlarında alınarak yetiştirilmesi (devşirme) ile oluşturulmaya başlanan Yeniçeri Ocağı, Padişah’a bağlı Kapıkulu Ocakları’nın piyade kısmının büyük kısmını oluşturmaktaydı. Kapıkulu ocaklarının en itibarlısı olan Yeniçeri Ocağı savaşlarda padişahın bulunduğu merkez kolunda bulunur, savaş esnasında padişah onların arkasında ve ortasında at üzerinde dururdu. Sefere gidişlerde ve konaklarda yeniçeriler padişahın etrafında bulunup onu muhafaza ederlerdi. Yeniçeriler barış zamanında İstanbul’u korurlardı. Ayrıca devletin farklı bölgelerinde konumlanmış yeniçeri birlikleri de vardı.

17. yy’dan itibaren Müslümanlardan da Acemi Ocağı’na alım yapılmaya başlandı. Devletin ilk yüzyıllarında çok yararlı olan ve Türklerin Rumeliye yerleşmesinde etkili olan bu sistem, daha sonra bozulması ile değişik sorunları birlikte getirdi. Yeniçeri Ocağı II. Mahmud tarafından 1826’da kaldırıldı. Yeniçeri Ocağı, dünyadaki modern anlamdaki ilk Daimi ordudur.

Muhteşem Yüzyıl 125. Bölüm 1.Fragmanı

 


MUHTEŞEM YÜZYIL 124. BÖLÜM'DE NELER OLDU?
 
Muhteşem Yüzyıl'ın 124.bölümü son yılların en çok izlenen dizisi oldu. Muhteşem Yüzyıl'ın 124.bölümünü haberimizde bulunan linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Muhteşem Yüzyıl ve daha fazlası milliyet.com.tr'de.
 
ŞEHZADE MUSTAFA'NIN BABASINA YAZDIĞI MEKTUP
Hünkarım, kalbimin üzerinde taşıdığım bu mektubu muhtemelen siz hiç okuyamayacaksınız. Zira bu mektubu hakikate ermesini hiç ummadığım bir istikbale yazıyorum. Arzum, dileğim budur… dileğim gerçekleşmez ve bu mektup elinize geçerse bana kıymışsınız demektir.

Ey hünkarım, Ey canum babam;

Bu satırları okuduğunuza göre siz kendi kalbinizi söküp attınız. Bense bu yalan dünyadan göçüp gittim… Bilin ki, elinizi günaha buladınız. Bilin ki, masum bir canı aldınız. Oysa birbirimize söz vermiştik… Ben size isyan etmeyeceğime and içmiştim. Siz de bana kıymayacağınıza. Ben sözümü tuttum baba ve zinhar ihanet etmedim. Oğlum Mehmed’in başı hakkı için, kızım Nergisşah’ın başı hakkı için ihanet etmedim, etmem. Fakat siz sözünüzden döndünüz. ‘Asla yapmam’ dediğinizi yaptınız.

Size bir babanın evladına kıydığı bu zalim dünyayı bırakıyorum. Zira ikbal ve iktidar uğruna babasının canına kastetmiş bir zalim olarak yaşamaktansa, bir mazlum olarak ölmeyi yeğlerim.

Adım sizin gibi tarihin altın sayfalarında yazılmayacak belki… hiç kimse zaferlerimden bahsetmeyecek. Cihana hükmettiğim bir tahtım olmayacak. Hatta bir hain, asi bir şehzade olduğumu yazacak vakanüvisler.

Varsın öyle yazsınlar… Varsın Allah’In bildiğini kullarından saklasınlar. Bir gün gelir mazlumların hikayesi de anlatılır.

Belki yıllar, belki de yüzyıllar sonra biri benim hikayemi anlatır.

Birileri işitir ve öğrenirler hakikati.

İşte o gün mazlumun hakkı, mazluma teslim edilmiş olur.

MUHTEŞEM YÜZYIL 124. BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

Muhteşem Yüzyıl son yılların en yüksek ratingini aldı

Muhteşem Yüzyıl dizisinin dün akşam ekrana gelen, Şehzade Mustafa’nın ölümünü konu alan bölümü 16.82 rating, 40.11 share ile 2012 yılının Eylül ayından bu yana AB sıralamasında en yüksek ratingi alan dizi oldu.
 
Yapımını Tims’in yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, Türkiye’nin yanı sıra bir çok ülkede izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl, dün akşam ekrana gelen bölümü ile yeni bir rekora imza attı.
Şehzade Mustafa’nın ölümününün duyurulduğu bölüm Türkiye’yi yasa boğdu. 
 
Şehzade Mustafa’nın cenazesi Bursa’ya götürülürken, Şehzade’nin annesi Mahidevran Sultan ve eşi Mihrünnisa’ya kara haberi ulaştırma görevi Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle Taşlıcalı Yahya’ya düştü. 
Haberin ulaşmasıyla Amasya Sarayı’nda zaman dururken, payitahta ulaşan haberle yer yerinden oynarken Türkiye bu sahnelere kilitlendi. 
Rating ölçümlerinde şimdiye kadar yayınlanan 124 bölümde de olduğu gibi Total ve AB’de birinci sıraya yerleşen Muhteşem Yüzyıl, yeni bir rekora da imza attı. 
 
Total’de 13.85 rating, 32.14 share alan Muhteşem Yüzyıl, AB sıralamasında ise; 16.82 rating 40.11 share alarak TNS rating ölçümlerinin başladığı 2012 yılından bu yana en yüksek ratingi alan dizi oldu.

Geçen haftaki idam sahnesiyle adından bir kez daha sözettiren ve Türkiye’de gündem belirleyen Muhteşem Yüzyıl 124. Bölümüyle bu akşam ekrana geldi. Geçen bölüm senaryo gereği  idam edilen Şehzade Mustafa’nın üstünden çıkan mektup ekran başında duygusal dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Şehzade Mustafa’nın ölümünden Rüstem Paşa’yı sorumlu tutan Yeniçeriler ise ayaklanma çıkardı. Bu olaylar üzerinde Rüstem Paşa’nın vezir-i  azamlığı elinden alındı. Oğlunun masum olabileceği gerçeğini aklına getiren  Sultan Süleyman bütün öfkesini adeteaVezir-i azam Rüstem Paşa’dan çıkarttı.  Görevden alınan Rüstem Paşa’nın yerine Kara Ahmet Vezir-i Azam olarak getirildi.  Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran ise oğlu için göz yaşı dökmektedir. . Mihrünnisa ise oğlu Mehmet’in hayatta kalması için savaşmaya başlamıştır . Muhteşem Yüzyış 124.Bölüm için aşağıdaki linki takip edin.

MUHTEŞEM YÜZYIL 124. BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Şehzade Mustafa’nın ölümü herkesi yasa boğuyor! 
Mustafa’nın üzerinden çıkan mektup, Süleyman’ı kahrediyor. Cihangir’in feryadı tüm ordugahı sararken,  babasına verdiği sözün hesabını soruyor. Yeniçerilerin öfkesinden zor kurtulan Rüstem, vezir-i azamlıktan azlediliyor. İstanbul’da halk ve asker Hürrem ve Rüstem’e karşı isyan başlatıyor. Mahidevran  oğlunun ölüm haberiyle sarsılıyor. Mihrünnisa ise Mustafa’dan sonra oğlu Mehmet’in hayatı için savaşıyor. İlk anda düşmanını alt etmenin zaferini yaşayan Hürrem, Mustafa için gözyaşı döküyor. Süleyman ise Mustafa’nın hayali ile boğuşuyor!                Süleyman Mustafa’nın üzerinden çıkan mektubu okur. Mustafa’nın sözleri Süleyman’ı derinden yaralar. Oğlunun masum olabileceğini düşünen Süleyman, tüm öfkesini Rüstem’den çıkarır. Canını zor kurtaran Rüstem vezir-i azamlıktan azledilir. Kara Ahmed vezir-i azamlığa getirilir. Mahidevran ve Mihrünnisa umutla Mustafa’nın dönüşünü beklerken, gelen ölüm haberi zamanı durdurur. Mahidevran için yaşamın hiç bir anlamı kalmamıştır. Mihrünnisa ise oğlu Mehmet’in hayatta kalması için savaşır.

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜMDE NELER YAŞANDI! 
Şehzade Mustafa ölüme yürüdü! Mustafa’nın ölümüne hükmeden Süleyman, sessizliğe bürünüyor. Mustafa, Süleyman’dan gelen emirle ordugaha çağırılıyor. Süleyman’ın halinden korkan Hürrem ise Mustafa’nın sona yaklaştığını anlıyor. Herkes Mustafa’nın ordugaha gitmesini engellemeye çalışırken, Mustafa babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!  Cihangir, babasından Mustafa’yı öldürmeyeceğine dair söz alıyor! Atmaca ve Taşlıcalı Mustafa’dan gizli bir isyan tertip ediyor. Son anda ihaneti anlayan Atmaca, ölümle burun buruna geliyor.Ve şehzade Mustafa çadıra giriyor

 

Süleyman kararını vermiştir!

Süleyman verdiği kararın ağırlığıyla sessizliğe bürünür. O’nun bu hali Hürrem’i korkutur. Cihangir ve Bayezıt, Süleyman’ı Mustafa’ya tuzak kurulduğuna ikna etmek ister. Süleyman ise kararını vermiştir.

Süleyman Mustafa’yı ordugaha çağırır.Mahidevran ve Nisa, Mustafa’nın Süleyman’ın karşısına çıkmasını engellemeye çalışırlar. Mustafa, babasının kendisini öldüreceğine inanmak istemez.

İŞTE TÜRKİYE'Yİ EKRANA KİLİTLEYEN O SAHNE

 

Hain Kim?
Atmaca ve Taşlıcalı, Mustafa’dan habersiz bir isyan hazırlar. Atmaca ordugaha gidip, yeniçeri ağalarını plandan haberdar eder. Mustafa asla o çadıra girmeyecektir. Ancak içlerindeki hainden haberleri yoktur.
 

 MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 1.FRAGMANI

 

 

 


Mustafa, babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!
Cihangir, Süleyman’dan abisini öldürmeyeceğine dair söz alır. Şehzade Mustafa ordugaha gelir. Çadırına üzerinde Süleyman’ın Mustafa’yı öldüreceği yazan bir not atılır. Mustafa kuşkulansa da Cihangir’den aldığı sözle babasına olan inancı artar.

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 2.FRAGMANI

 

 


Mustafa babasının çadırına yürürken, Atmaca kendilerine ihanet edildiğini anlar. Mustafa çadıra girer. Dilsiz cellatları görünce babasının kendisinden vazgeçtiğini anlayan Mustafa için artık çok geçtir.....

 

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 3.FRAGMANI

 

 


Şehzade Mustafa kimdir?

 

Şehzade Mustafa (1515, Manisa - 6 Ekim 1553, Konya), Kanuni Sultan Süleyman'ın Mahidevran Sultan'dan olma oğlu. Saruhan, Amasya, Konya sancak beyliklerinde bulunmuştur. Babasının tahtına göz dikmekle suçlanmış; Nahcıvan seferi'ne giden Osmanlı ordusunun Konya’da konakladığı sırada, padişahın otağında boğdurulmuştur. Katli, devlete isyan suçundan dolayıdır; ancak deliller ve şahitler konusunda tartışma bulunmaktadır. Hürrem Sultan'ın tahta kendi oğullarından birini geçirmek için Şehzade Mustafa'ya tuzak kurduğu ve ölümünü hazırladığı iddia edilmektedir.
 
1515 yılında babası Kanuni Sultan Süleyman’ın şehzadeliği sırasında Manisa’da dünyaya geldi. Dedesi Yavuz Sultan Selim’in 1520’de hayatını kaybetmesi üzerine Osmanlı tahtına oturmak üzere İstanbul’a giden babasının yanında İstanbul’a gitti.
 
MUHTEŞEM YÜZYIL 122. BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?

Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Hürrem zafere çok yakın. Hürrem Sultan, İbrahim Paşa'dan kurtulduğu gibi Şehzade Mustafa'dan da kurtulamaya kararlı. Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'yı bir felaket bekliyor. Kritik mektup ele geçiriliyor. Sultan Süleyman Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'nın Acem ordularını kullanarak tahtı devirmeyi planladığını iddia eden mektuba nasıl tepki verecek? Yoksa Şehzade Mustafa için idam anı yaklaşıyor mu?


Mustafa, Selim’i yeniçerinin elinden kurtarıyor! Selim ise olanlardan Mustafa’yı sorumlu tutuyor. Selim, ilk defa Süleyman ölürse kendisini nasıl bir kaderin beklediğinin farkına varır.

Hürrem oğlunun hayatını kurtaran Mustafa’ya müthiş bir itirafta bulunuyor; “Keşke sen benim oğlum olsaydın”.

Rüstem’in geçmişinden sürpriz bir ziyaretçi saraya geliyor. Kardeşi yıllar sonra Rüstem’in karşısına çıkıyor. Sinan karakterini; Serdar Orçin canlandırıyor.

Selim’in korkularını gören Mihrimah, Mustafa ile büyük bir gerilim yaşar. Mihrimah bir tercih yapmak zorundadır. Bayezıt ve Selim’in hayatına karşılık Mustafa’nın hayatı. Mihrimah’ın ihanetiyle Mustafa, geri dönülmez bir felakete sürükleniyor!


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX