TeknolojiRSS
08.03.2014 - 21:11 | Son Güncelleme: 08.03.2014-21:16

Muhteşem Yüzyıl 126.bölüm izle (Nurbanu Hatun boğazını kesti)

Muhteşem Yüzyıl,Çarsamba günlerinin vazgeçilmez dizisi Muhteşem Yüzyıl yine adına yakışır muhteşem bir bölümle ekrana geldi. Muhteşem Yüzyıl 126.bölümde neler olduğunu öğrenmek için Muhteşem Yüzyıl 126.bölümü full olarak izleyin.

Sitene Ekle
Muhteşem Yüzyıl 126.bölüm izle (Nurbanu Hatun boğazını kesti)
Muhteşem Yüzyıl,Çarsamba günlerinin vazgeçilmez dizisi Muhteşem Yüzyıl yine adına yakışır muhteşem bir bölümle ekrana geldi. Muhteşem Yüzyıl 126.bölümde neler olduğunu öğrenmek için Muhteşem Yüzyıl 126.bölümü full olarak izleyin.
 
 
Muhteşem Yüzyıl Çarşamba akşamı yine çok özel bir bölümle ekranlara geldi. Muhteşem Yüzyıl'ın son bölümünü izlemek için haberimizdeki linke tıklayabilirsiniz. Muhteşem Yüzyıl 126.bölüm ve daha fazlası milliyet.com.tr'de. (Muhteşem Yüzyıl TIKLA hemen izle (Muhteşem Yüzyıl son bölüm izle)
 
 
Çilehanedeki günlerini tamamlayan Süleyman, Mustafa’nın ölümüyle yüzleşmek için Amasya’ya gelir. Taşlıcalı’nın yazdığı mersiyeyi okuyan Süleyman’ın Taşlıcalı hakkında vereceği karar merak konusu olur.
Nisa ve Mahidevran Hürrem’den hesap sormak için payitahta gelir.Nisa’nın Hürrem’in gözlerinin önünde yaptığı hamle herkesi şok ederken, Mahidevran evlat acısıyla Hürrem’in üstüne yürür. Fatma ise Hürrem’in taht adayının Bayezıt olduğunu bildiğinden Selim’in yanına geçer. 
Kara Ahmed’in gelişiyle itibarını iyice kaybeden Rüstem saraydan kovulur. Atmaca’nın kendisine kurduğu tuzağı fark edemeyen Rüstem, sevdiği birinin ölümüne şahit olur. 
Bayezıt’ın Huricihan ile evliliğini  öğrenen Selim, kardeşine bir oyun oynar. Hürrem ise var gücüyle iki oğlu arasında sulh sağlamaya çalışır. Hürrem’in kendisinden desteğini çektiğini anlayan Selim, Bayezıt’a ölümcül bir tuzak kurar. Selim’in attığı adım ile iki kardeşin savaşı başlar... 
Yayın Günü:  5 Mart Çarşamba 
Yayın Saati:  20.00
 
 
MUHTEŞEM YÜZYIL 126.BÖLÜMÜ SOSYAL MEDYA'DA HEYACANLA BEKLENİYOR
 
Muhyteşem Yüzyıl 126.bölüm heyacanı sosyal medyayı da sarmış durumda. İşte Muhteşem Yüzyıl'la ilgili gelen bazı yorumlar.
 
Oooo daha evden cikicaz da #muhtesemyuzyil zaaninda donucez pehhhh :///
Taht kavgaları başlıyorrr!..(yansin Mustafa'dan sonra dünya...Mustafa'dan sonra tufan kimin umurunda 
Muhteşem Yüzyıl'a hazırım! #muhtesemyuzyil #maviyesil #diet #misir #su #kefir #ıvırzıvır http://instagram.com/p/lKn67txJZl/ 
Bugun #muhtesemyuzyil
 
 
 Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm sürprizlerine hazır mısınız? Star Tv'nin herkesi ekran başına toplayan dizisi Muhteşem Yüzyıl yeni bölümüyle yine çok ses getirecek. Muhteşem Yüzyıl her hafta olduğu gibi bu hafta da bomba gibi bir bölümle reytingleri toplayacak gibi gözüküyor. Peki Muhteşem Yüzyıl'da neler olacak. Muhteşem Yüzyıl'ın fragmanındaki ipuçlarını öğrenmek istiyorsanız haberimizde bulunan videoyu tıklayınız. Muhteşem Yüzyıl fragmanı ve daha fazlası milliyet.com.tr'de

 

Muhteşem Yüzyıl 126. bölüm fragmanı izleyiciyle buluştu. Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm, yine nefes kesecek. Muhteşem Yüzyıl 126. bölüm Çarşamba akşamı STAR TV ekranlarında olacak.

Muhteşem Yüzyıl 126. bölüm 1. fragmanı yayınlandı. Şehzade Mustafa'nın ölümüyle bir anda Türkiye'nin gündemine oturan Muhteşem Yüzyıl'ın 126. bölümü yine izleyiciyi ekran başına kilitleyecek .Muhteşem Yüzyıl yeni bölüm, 5 Mart Çarşamba günü Star Tv ekranlarında yayınlanacak.

MUHTEŞEM YÜZYIL 126. BÖLÜM FRAGMANI İZLE


MUHTEŞEM YÜZYIL 125. BÖLÜM ÖZETİ
 
Muhteşem Yüzyıl 125.bölümüyle bir kez daha gündeme damgasını vurdu. Muhteşem Yüzyıl'ın 125.bölümünde abisinin ölümüne dayanamayan Şehzade Cihangir yatağa düşüyor  ve Sultan Süleyman'ın kollarında hayata veda ediyor. Muhteşem Yüzyıl 125.bölümü tek parça ve donmadan izlemek için haberimizin devamındaki linke tıklayın. Muhteşem Yüzyıl İzle (Muhteşem yüzyıl 125. İzle)

Şehzade Cihangir Ölüme Yürüyor

Mustafa’nın yasını tutan Cihangir yemeden içmeden kesiliyor! Süleyman çaresizlik içinde oğlu için çırpınıyor. Hürrem ise Cihangir için endişeleniyor. Bayezıt’ın annesine olan öfkesi dinmiyor. Can derdine düşen Rüstem’in korkuları gerçek oluyor. Mustafa’nın intikamını almak isteyen dostlarından biri payitahta dönüyor. İsyancılarla birlikte Rüstem’in sarayını kuşatıyor. Rüstem ve Mihrimah’ı cendereden Bayezıt kurtarıyor. Cihangir’in çığlıkları tüm ordugahı sararken, Süleyman oğlunun acılarına son veriyor! Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısıyla sınanıyor. Hürrem Cihangir’in ölümüyle yıkılırken, Süleyman ruhunu iyileştirmeye çalışıyor. Hürrem’in hayatta kalan iki oğlu Selim ve Bayezıt arasında tahta çıkabilmek için amansız bir savaş başlıyor. Cihangir, Mustafa’nın ölümünden duyduğu acıyla yemek yemeyi reddeder. Süleyman oğlunun iyileşmesi için çabalar. Hürrem ise Cihangir’in durumunu içten içe hisseder. Mustafa’nın dostlarından biri şehzadenin intikamını almak için payitahta gelir. Rüstem’in Üsküdar’daki sarayda saklandığını öğrenir ve isyancılarla birlikte sarayı basar. Sarayda sıkışıp kalan Rüstem ve Mihrimah ölümle burun buruna gelir. Mihrimah ve Rüstem’i bu durumdan kurtaran Bayezıt olur. İsyancıların karşısına çıkan Bayezıt, ortalığı sakinleştirip halkın sevgisini kazanır. Rüstem’in çok değer verdiği biri kaçırılır. Rüstem kendi hayatı ile sevdiği kişinin hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır. Cihangir’in durumu gittikçe kötüleşir. Oğlunun acısına dayanamayan Süleyman, Cihangir’in isteği ile şok olur. Cihangir’in hastalığını öğrenen Hürrem ise ordugaha doğru yola çıkar. Cihangir’in ölümüyle, Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısını yaşarlar. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bayezıt ve Selim ise hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır....


MUHTŞEM YÜZYIL 125.BÖLÜMÜ TEK LİNK OLARAK İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 • Yok yok #muhteşemyüzyıl izlemeyeceğim artık, 3 haftadır ağla ağla içim çıktı
 • Evet şimdi bekliyorum. #ŞehzadeCihangir'de öldü. Kim gidiyor bakayım aranızdan Yarın savcılığa? Merak içindeyim efenim *.* #MuhteşemYüzyıl
 • #ŞehzadeCihangireVeda diyebilir miyiz artık ? @MYAskiderun #MuhteşemYüzyıl !
 • Cihangir nasıl rol yapıyorsun içlerim parçalandı izlerken :( #MuhteşemYüzyıl
  #ŞehzadeCihangireVeda
 • 'İnsanlar uykudadır öldükleri zaman uyanır..' Yağmurla şehzadeye son.. #muhteşemyüzyıl
 • #muhteşemyüzyıl Şehzade Beyazıt tam bir padişah narası attı.. Güzelde oldu..

MUHTEŞEM YÜZYIL 125. BÖLÜM 2. FRAGMANI

 

 

 


Muhteşem Yüzyıl 125. bölüm 1.2.fragmanı izle.Muhteşem Yüzyıl'da  herkes nefeslerini tutarak izledi. Sultan Sülayman'ın oğlu Şehzade Mustafa'yı idam ettirdikten sonra cenazesini Yeniçerilere teslim etmesi ve yaşananlar herkesi duygulandırdı.

Şehzade Mustafa ölümü üzerine Yeniçeriler ellerini kalplerine vurarak cenazeyi Bursa'ya götürdüler. Peki  herkesi duygulandıran bu yeniçeriler kimlerdi? İşte Yeniçeriler hakkında genel bilgi...


Yeniçeri, (Osmanlı Türkçesi:  Yeni asker) Osmanlı Devleti’nde askerî bir sınıftı. Kuruluşunu Orhan Gazi veya I. Murad dönemlerine dayandıran farklı görüşler bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarının genişlemesi ile, Hıristiyan çocukların 8-18 yaşlarında alınarak yetiştirilmesi (devşirme) ile oluşturulmaya başlanan Yeniçeri Ocağı, Padişah’a bağlı Kapıkulu Ocakları’nın piyade kısmının büyük kısmını oluşturmaktaydı. Kapıkulu ocaklarının en itibarlısı olan Yeniçeri Ocağı savaşlarda padişahın bulunduğu merkez kolunda bulunur, savaş esnasında padişah onların arkasında ve ortasında at üzerinde dururdu. Sefere gidişlerde ve konaklarda yeniçeriler padişahın etrafında bulunup onu muhafaza ederlerdi. Yeniçeriler barış zamanında İstanbul’u korurlardı. Ayrıca devletin farklı bölgelerinde konumlanmış yeniçeri birlikleri de vardı.

17. yy’dan itibaren Müslümanlardan da Acemi Ocağı’na alım yapılmaya başlandı. Devletin ilk yüzyıllarında çok yararlı olan ve Türklerin Rumeliye yerleşmesinde etkili olan bu sistem, daha sonra bozulması ile değişik sorunları birlikte getirdi. Yeniçeri Ocağı II. Mahmud tarafından 1826’da kaldırıldı. Yeniçeri Ocağı, dünyadaki modern anlamdaki ilk Daimi ordudur.

Muhteşem Yüzyıl'ın son günlerde yayınlanan bölümleri ilgiyle izlenirken, Tarihi konulardaki güçlü yorumlarıyla bilinen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Türk Hukuk Tarihi derslerini vermekte olan Prof. Dr. İlber Ortaylı Haberdar.com sitesi'ne verdiği ropörtajda  Muhteşem Yüzyıl'daki Şehzade Mustafa'nın mektubuna da cevap verdi.
 
İşte ilgiyle okuyacağınız o ropörtaj:
 
İlber Ortaylı: Muhteşem Yüzyıl'da Halit Ergenç Kanuni'yi çok iyi oynuyor
 
Bu haftaki konuğumuz, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Türk Hukuk Tarihi derslerini vermekte olan Prof. Dr. İlber Ortaylı. Ortaylı ile Muhteşem Yüzyıl'dan Topkapı Sarayı'na, müzelerden sanata her şeyi konuştuk.
İlber Ortaylı: Halit Ergenç Kanuni'yi çok iyi oynuyor
 
İlber hoca'nın  sert görünümlü, kimseyi beğenmeyen, kibirli biri gibi göründüğüne bakmayın aslında o görünümünün arkasında çok sevecen bir insan olduğuna bizzat şahit oldum. "Neden insanlar bu şekilde düşünüyor sizce" soruma ise "çok cahilsin, keşke ölsen" diye değil de "gülerek" cevap verdi.
 
İlber Ortaylı ile Topkapı Sarayı Müze Başkanlığı'ndan neden ayrıldığını, Türkiye'deki sanata verilen önemi, şu sıralar çok konuşulan ve insanlarda büyük etki oluşturan Muhteşem Yüzyıl'ı, Şehzade Mustafa'nın mektubunu her şeyi ama her şeyi konuştuk.
 
İlber Ortaylı sorularımıza sevecen tavırlarıyla, samimi cevaplar verdi.
 
İşte Prof. Dr İlber Ortaylı'nın Haberdar.com'a yeptığı o özel açıklamalar...
 
Topkapı Sarayı Müze Başkanlığı'ndan 2012 yılında emekli oldunuz. Neden ayrıldınız?
 
65 yaş sınırı vardı. Adamlar emekli olacaksın dediler. Devam etmek için Başbakan'dan izin almam gerekiyormuş. Ben Başbakan'dan izin falan alamam, zaten o da vermez. Bitti o iş.
 
Türkiye'de tarihi eserlere gereken önem veriliyor mu sizce?
 
Hayır verilmiyor. Çünkü okumayan bir milletiz. Biz öyle şeylerden anlamayız, bilmeyiz. İstanbul'u mahvettik yani. Gayet çalışkan bir Başbakan eliyle, istanbul'a adanmış bir adamın (Menderes’ten bahsediyorum) bütün yaptığı şeyler tahrip oldu.
 
Son zamanlarda tarihten uyarlanan diziler çoğalmaya başladı. Sizce insanlar dizileri sevdiği için mi, tarihi sevdiği için mi bu kadar yoğun ilgi gösteriyor bu dizilere?
 
Bilmiyorum onu ölçmek çok zor. Ama dizilerde var güzel şeyler,  alımlı bir havası var ve oradan da ilgi duyuluyor. Ayrıca oyuncular, kıyafet, dekor, müzik bunlar çok iyi ve dolayısıyla insanları çekiyor. Mesela Muhteşem Yüzyıl bu yönüyle çok iyi. Bu unsurların olmadığı diziler de vardı fakat çöktü onlar.
 
Tarihi gerçekleri yansıtıyor mu bu diziler?
 
Hayır, onu yapamıyorlar, senaryoyu yazacak kadar bilgi yok çünkü.
 
Muhteşem Yüzyıl'dan örnek verecek olursak; Şehzade Mustafa'nın vefatından sonra babası Kanuni Sultan Süleyman'ın eline geçen ve okuduğu mektup tarihte var mı gerçekten?
 
Hayır öyle bir mektup yok. Muhteşem Yüzyıl Senaristleri uyduruyorlar bazı şeyleri.  Ama senaryoda olabilir bu tip şeyler.
 
Tarihe bazı şeyler eklemek ve çıkarmak doğru mu? İnsanların hafızasında yanlış bilgiler oluşmaz mı bu şekilde?
 
Yok hayır yanlış değil çünkü Muhteşem Yüzyıl bir film yani sanat.  Muhteşem Yüzyıl Senaristi bazı şeyler ekleyebilir. Zaten birebir gerçeği yansıtmak mümkün değil çünkü o zamanı gören olmamış ki!
 
Muhteşem Yüzyıl'da Karakterler nasıl sizce?
 
Muhteşem Yüzyıl'da oyuncular, fiziki görünümleri, kapasitesi bunlar önemli. Bunlar bir araya gelince farklı bir hava oluşturuyor ve insanlarda karşılarında resim görmeye başlıyor. O tutarlı bir resim, belki doğruyu yansıtmıyor fakat neticede bu film Türkiye'nin dışındaki ülkelerde de gösteriliyor. Sonuç olarak Kanuni Sultan Süleyman'ı oynayan Halit Ergenç çok iyi oynuyor ben beğeniyorum. Tabi diğerleri de iyi.
 
Peki insanların tarihe verdiği önem ne boyutta sizce?
 
Aldığı eğitime göre olur tarihe verdiği önem.


Muhteşem Yüzyıl 125. Bölüm 1.Fragmanı
 

 


MUHTEŞEM YÜZYIL 124. BÖLÜM'DE NELER OLDU?
 
Muhteşem Yüzyıl'ın 124.bölümü son yılların en çok izlenen dizisi oldu. Muhteşem Yüzyıl'ın 124.bölümünü haberimizde bulunan linke tıklayarak izleyebilirsiniz. Muhteşem Yüzyıl ve daha fazlası milliyet.com.tr'de.
 
ŞEHZADE MUSTAFA'NIN BABASINA YAZDIĞI MEKTUP
Hünkarım, kalbimin üzerinde taşıdığım bu mektubu muhtemelen siz hiç okuyamayacaksınız. Zira bu mektubu hakikate ermesini hiç ummadığım bir istikbale yazıyorum. Arzum, dileğim budur… dileğim gerçekleşmez ve bu mektup elinize geçerse bana kıymışsınız demektir.

Ey hünkarım, Ey canum babam;

Bu satırları okuduğunuza göre siz kendi kalbinizi söküp attınız. Bense bu yalan dünyadan göçüp gittim… Bilin ki, elinizi günaha buladınız. Bilin ki, masum bir canı aldınız. Oysa birbirimize söz vermiştik… Ben size isyan etmeyeceğime and içmiştim. Siz de bana kıymayacağınıza. Ben sözümü tuttum baba ve zinhar ihanet etmedim. Oğlum Mehmed’in başı hakkı için, kızım Nergisşah’ın başı hakkı için ihanet etmedim, etmem. Fakat siz sözünüzden döndünüz. ‘Asla yapmam’ dediğinizi yaptınız.

Size bir babanın evladına kıydığı bu zalim dünyayı bırakıyorum. Zira ikbal ve iktidar uğruna babasının canına kastetmiş bir zalim olarak yaşamaktansa, bir mazlum olarak ölmeyi yeğlerim.

Adım sizin gibi tarihin altın sayfalarında yazılmayacak belki… hiç kimse zaferlerimden bahsetmeyecek. Cihana hükmettiğim bir tahtım olmayacak. Hatta bir hain, asi bir şehzade olduğumu yazacak vakanüvisler.

Varsın öyle yazsınlar… Varsın Allah’In bildiğini kullarından saklasınlar. Bir gün gelir mazlumların hikayesi de anlatılır.

Belki yıllar, belki de yüzyıllar sonra biri benim hikayemi anlatır.

Birileri işitir ve öğrenirler hakikati.

İşte o gün mazlumun hakkı, mazluma teslim edilmiş olur.

MUHTEŞEM YÜZYIL 124. BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

Muhteşem Yüzyıl son yılların en yüksek ratingini aldı

Muhteşem Yüzyıl dizisinin dün akşam ekrana gelen, Şehzade Mustafa’nın ölümünü konu alan bölümü 16.82 rating, 40.11 share ile 2012 yılının Eylül ayından bu yana AB sıralamasında en yüksek ratingi alan dizi oldu.
 
Yapımını Tims’in yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, Türkiye’nin yanı sıra bir çok ülkede izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl, dün akşam ekrana gelen bölümü ile yeni bir rekora imza attı.
Şehzade Mustafa’nın ölümününün duyurulduğu bölüm Türkiye’yi yasa boğdu. 
 
Şehzade Mustafa’nın cenazesi Bursa’ya götürülürken, Şehzade’nin annesi Mahidevran Sultan ve eşi Mihrünnisa’ya kara haberi ulaştırma görevi Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle Taşlıcalı Yahya’ya düştü. 
Haberin ulaşmasıyla Amasya Sarayı’nda zaman dururken, payitahta ulaşan haberle yer yerinden oynarken Türkiye bu sahnelere kilitlendi. 
Rating ölçümlerinde şimdiye kadar yayınlanan 124 bölümde de olduğu gibi Total ve AB’de birinci sıraya yerleşen Muhteşem Yüzyıl, yeni bir rekora da imza attı. 
 
Total’de 13.85 rating, 32.14 share alan Muhteşem Yüzyıl, AB sıralamasında ise; 16.82 rating 40.11 share alarak TNS rating ölçümlerinin başladığı 2012 yılından bu yana en yüksek ratingi alan dizi oldu.

Geçen haftaki idam sahnesiyle adından bir kez daha sözettiren ve Türkiye’de gündem belirleyen Muhteşem Yüzyıl 124. Bölümüyle bu akşam ekrana geldi. Geçen bölüm senaryo gereği  idam edilen Şehzade Mustafa’nın üstünden çıkan mektup ekran başında duygusal dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Şehzade Mustafa’nın ölümünden Rüstem Paşa’yı sorumlu tutan Yeniçeriler ise ayaklanma çıkardı. Bu olaylar üzerinde Rüstem Paşa’nın vezir-i  azamlığı elinden alındı. Oğlunun masum olabileceği gerçeğini aklına getiren  Sultan Süleyman bütün öfkesini adeteaVezir-i azam Rüstem Paşa’dan çıkarttı.  Görevden alınan Rüstem Paşa’nın yerine Kara Ahmet Vezir-i Azam olarak getirildi.  Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran ise oğlu için göz yaşı dökmektedir. . Mihrünnisa ise oğlu Mehmet’in hayatta kalması için savaşmaya başlamıştır . Muhteşem Yüzyış 124.Bölüm için aşağıdaki linki takip edin.

MUHTEŞEM YÜZYIL 124. BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Şehzade Mustafa’nın ölümü herkesi yasa boğuyor! 
Mustafa’nın üzerinden çıkan mektup, Süleyman’ı kahrediyor. Cihangir’in feryadı tüm ordugahı sararken,  babasına verdiği sözün hesabını soruyor. Yeniçerilerin öfkesinden zor kurtulan Rüstem, vezir-i azamlıktan azlediliyor. İstanbul’da halk ve asker Hürrem ve Rüstem’e karşı isyan başlatıyor. Mahidevran  oğlunun ölüm haberiyle sarsılıyor. Mihrünnisa ise Mustafa’dan sonra oğlu Mehmet’in hayatı için savaşıyor. İlk anda düşmanını alt etmenin zaferini yaşayan Hürrem, Mustafa için gözyaşı döküyor. Süleyman ise Mustafa’nın hayali ile boğuşuyor!                Süleyman Mustafa’nın üzerinden çıkan mektubu okur. Mustafa’nın sözleri Süleyman’ı derinden yaralar. Oğlunun masum olabileceğini düşünen Süleyman, tüm öfkesini Rüstem’den çıkarır. Canını zor kurtaran Rüstem vezir-i azamlıktan azledilir. Kara Ahmed vezir-i azamlığa getirilir. Mahidevran ve Mihrünnisa umutla Mustafa’nın dönüşünü beklerken, gelen ölüm haberi zamanı durdurur. Mahidevran için yaşamın hiç bir anlamı kalmamıştır. Mihrünnisa ise oğlu Mehmet’in hayatta kalması için savaşır.

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜMDE NELER YAŞANDI! 
Şehzade Mustafa ölüme yürüdü! Mustafa’nın ölümüne hükmeden Süleyman, sessizliğe bürünüyor. Mustafa, Süleyman’dan gelen emirle ordugaha çağırılıyor. Süleyman’ın halinden korkan Hürrem ise Mustafa’nın sona yaklaştığını anlıyor. Herkes Mustafa’nın ordugaha gitmesini engellemeye çalışırken, Mustafa babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!  Cihangir, babasından Mustafa’yı öldürmeyeceğine dair söz alıyor! Atmaca ve Taşlıcalı Mustafa’dan gizli bir isyan tertip ediyor. Son anda ihaneti anlayan Atmaca, ölümle burun buruna geliyor.Ve şehzade Mustafa çadıra giriyor

 

Süleyman kararını vermiştir!

Süleyman verdiği kararın ağırlığıyla sessizliğe bürünür. O’nun bu hali Hürrem’i korkutur. Cihangir ve Bayezıt, Süleyman’ı Mustafa’ya tuzak kurulduğuna ikna etmek ister. Süleyman ise kararını vermiştir.

Süleyman Mustafa’yı ordugaha çağırır.Mahidevran ve Nisa, Mustafa’nın Süleyman’ın karşısına çıkmasını engellemeye çalışırlar. Mustafa, babasının kendisini öldüreceğine inanmak istemez.

İŞTE TÜRKİYE'Yİ EKRANA KİLİTLEYEN O SAHNE

 

Hain Kim?
Atmaca ve Taşlıcalı, Mustafa’dan habersiz bir isyan hazırlar. Atmaca ordugaha gidip, yeniçeri ağalarını plandan haberdar eder. Mustafa asla o çadıra girmeyecektir. Ancak içlerindeki hainden haberleri yoktur.
 

 MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 1.FRAGMANI

 

 

 


Mustafa, babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!
Cihangir, Süleyman’dan abisini öldürmeyeceğine dair söz alır. Şehzade Mustafa ordugaha gelir. Çadırına üzerinde Süleyman’ın Mustafa’yı öldüreceği yazan bir not atılır. Mustafa kuşkulansa da Cihangir’den aldığı sözle babasına olan inancı artar.

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 2.FRAGMANI

 

 


Mustafa babasının çadırına yürürken, Atmaca kendilerine ihanet edildiğini anlar. Mustafa çadıra girer. Dilsiz cellatları görünce babasının kendisinden vazgeçtiğini anlayan Mustafa için artık çok geçtir.....

 

MUHTEŞEM YÜZYIL 123.BÖLÜM 3.FRAGMANI

 

 


Şehzade Mustafa kimdir?

 

Şehzade Mustafa (1515, Manisa - 6 Ekim 1553, Konya), Kanuni Sultan Süleyman'ın Mahidevran Sultan'dan olma oğlu. Saruhan, Amasya, Konya sancak beyliklerinde bulunmuştur. Babasının tahtına göz dikmekle suçlanmış; Nahcıvan seferi'ne giden Osmanlı ordusunun Konya’da konakladığı sırada, padişahın otağında boğdurulmuştur. Katli, devlete isyan suçundan dolayıdır; ancak deliller ve şahitler konusunda tartışma bulunmaktadır. Hürrem Sultan'ın tahta kendi oğullarından birini geçirmek için Şehzade Mustafa'ya tuzak kurduğu ve ölümünü hazırladığı iddia edilmektedir.
 
1515 yılında babası Kanuni Sultan Süleyman’ın şehzadeliği sırasında Manisa’da dünyaya geldi. Dedesi Yavuz Sultan Selim’in 1520’de hayatını kaybetmesi üzerine Osmanlı tahtına oturmak üzere İstanbul’a giden babasının yanında İstanbul’a gitti.
 
MUHTEŞEM YÜZYIL 122. BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?

Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Hürrem zafere çok yakın. Hürrem Sultan, İbrahim Paşa'dan kurtulduğu gibi Şehzade Mustafa'dan da kurtulamaya kararlı. Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'yı bir felaket bekliyor. Kritik mektup ele geçiriliyor. Sultan Süleyman Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'nın Acem ordularını kullanarak tahtı devirmeyi planladığını iddia eden mektuba nasıl tepki verecek? Yoksa Şehzade Mustafa için idam anı yaklaşıyor mu?

Mustafa, Selim’i yeniçerinin elinden kurtarıyor! Selim ise olanlardan Mustafa’yı sorumlu tutuyor. Selim, ilk defa Süleyman ölürse kendisini nasıl bir kaderin beklediğinin farkına varır.

Hürrem oğlunun hayatını kurtaran Mustafa’ya müthiş bir itirafta bulunuyor; “Keşke sen benim oğlum olsaydın”.

Rüstem’in geçmişinden sürpriz bir ziyaretçi saraya geliyor. Kardeşi yıllar sonra Rüstem’in karşısına çıkıyor. Sinan karakterini; Serdar Orçin canlandırıyor.

Selim’in korkularını gören Mihrimah, Mustafa ile büyük bir gerilim yaşar. Mihrimah bir tercih yapmak zorundadır. Bayezıt ve Selim’in hayatına karşılık Mustafa’nın hayatı. Mihrimah’ın ihanetiyle Mustafa, geri dönülmez bir felakete sürükleniyor!


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!

Yorum Yazın
Gönder
MİLLİYET.TV
  Edebi türlerden hangisi tamamen hayale dayanmaktadır?
  ©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX