Gündem
15.12.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 15.12.2012-2:30

Mükemmel erkek var

Araştırmaya göre “mükemmel erkek” var. En seçici grupsa 55 yaş grubundaki kadınlar. Erkekte zekâ, paylaşım ve mizah arıyorlar...

Sitene Ekle

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünyanın en büyük çöpçatanlık sitelerinden “match.com”un ilişkiler üzerine yürüttüğü yıllık araştırmasının sonucunda mükemmel erkek kavramının var olduğu ortaya kondu. Sitenin her yıl hazırladığı “LoveGeist” (Aşkın Ruhu) isimli raporda, kadınlar için mükemmel erkek algısının her yaşta farklı olduğu belirlendi. Araştırmanın en çarpıcı sonucu, 55 ve üzerindeki yaş grubundaki kadınların erkekler konusunda “en seçici” grup çıkması oldu.  İşte kadınların mükemmel erkek tanımı:

* 18-24 yaş: Arkadaşların onayı ve beğenisi, bu yaştaki kadınların yüzde 47’si için her şeyden önce geliyor. Ayrıca, karın kasları ve şekilli bir vücutla müzik, film ve kitap zevklerinin uyumu diğer kıstasları oluşturuyor.
* 25-34 yaş: Uzun süreli birlikteliklerin öncelikli olduğu bu dönemde fiziksel görünüş hiç olmadığı kadar önemli hale geliyor. Cinsel olarak uyum ise, en çok bu yaş grubunda belirleyici bir aranan özellik oluyor.
* 35-44 yaş: Kadınların yüzde 73’ü kendilerinden en az beş yaş daha büyük erkeklerle ilgilenmeye başlıyor. Kadınların karakter özelliklerini beğenmediği erkekleri beğenme olasılığı ortadan kalkıyor.
* 45-54 yaş: Kadınların yüzde 95’i, öncelikle partnerlerinde güven arıyor. Yüksek gelir de öncelikler arasına girerken kadınların yüzde 54’ü, kendilerinden beş yaş küçük erkeklerle birlikte olabileceğini söylüyor.
* 55 ve üzeri yaş: En seçici olunan yaş grubunda kadınlar, yüksek zekâ ve ortak değer paylaşımı ile ortak mizah duygusuna büyük önem veriyor.


Etiketler: haber, haberler
Bilgi YarışmasıSanal ile eş anlamlı olabilecek kelime hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Milyarlarca yıldız ve gezegenden oluşan kümelere ne denir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX