Van

Yerel Haber
01 Ekim 2014 - 10:15

MURADİYE KAYMAKAMI ÇELİKEL GÖREVE BAŞLADI

IHA

İçişleri Bakanlığı’nın 3 Eylül 2014 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Van’ın Muradiye ilçesine kaymakam olarak atanan Mehmet Fatih Çelikel görevine başladı.
Görevine başlamasının ardından, makamına geçen ve burada kamu kurum amirleri ile bir araya gelen Muradiye Kaymakamı fatih Çelikel, devletin, hükümetin ilçedeki temsilcisi olarak, her bireyin kendisi için aynı değerleri taşıdığını ifade ederek, "Göreve başladığım bugün itibariyle Muradiyeli hemşerilerime kapımızı ve gönlümüzü açıyoruz. İmkanlarımız dahilinde en üst düzeydeki amirden bütün çalışanlarına kadar iyi ve adil hizmet etmek, en temel görevimiz olacaktır. Bu bağlamda kökeni, cinsiyeti, statüsü her ne olursa olsun, toplumumuzun bütün bireyleri bizim için eşittir. Muradiye’de olmaktan ve halkımıza hizmet edeceğimden son derece mutluyum. Bütün Muradiyeli hemşerilerimi devletimizin sıcak muhabbetiyle kucaklıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
Muradiye’nin yeni kaymakamı, göreve başlamasının ardından ilk olarak İlçe Emniyet Müdürü Fatih Yamaç ve İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı İsmail Atmaca ile birlikte makamında bir toplantı gerçekleştirdi. İlçenin asayişi hakkında kısa bilgi alan Kaymakam Çelikel, daha sonra Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür Vekili Yavuz Solmaz’dan Muradiye ve Kaymakamlık hakkında brifing istedi.
Kaymakam Mehmet Fatih Çelikel 03.08.1981 tarihinde İstanbul Üsküdar’da doğdu. İlkokulu Orhan Veli Kanık İlköğretim Okulu’nda, Orta Okulu Kazım İşmen Lisesi’nde, Lise öğrenimini Kenan Evren Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Kaymakamlık görevinden önce iki sene bankacılık sektöründe çalıştı. 2005 yılında vatani görevini yaptı. 2007 yılında Kaymakamlık mesleğine girdi.Kaymakam adaylığını Sakarya ilinde yapan Çelikel daha sonra sırası ile Manisa Sarıgöl ve Adana Tufanbeyli ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Sonrasında İngiltere Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. 2010 yılında çıkan İçişleri Bakanlığı Kararnamesiyle Korgan Kaymakamlığına, 2012 yılı Kararnamesi ile Çüngüş Kaymakamlığına atandı. 03.09.2014 Tarih 2014/1032 sayılı Müşterek Kararname ile Muradiye ilçesine atanarak görevine başlayan Kaymakam Mehmet Fatih Çelikel evli ve 2 çocuk babasıdır.

VanYerel Seçim Sonuçları

Van Hava Durumu

-5°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.