13.03.2015 - 15:29 | Son Güncelleme: 14.03.2015-12:36 A-A+

Murat Dalkılıç kimdir?

Murat Dalkılıç, bu akşam Beyaz Show'a konuk oldu. Programa Beyazıt Öztürk'ün Murat Dalkılıç'a yaptığı şaka damga vurdu. İşte Murat Dalkılıç için hazırlanan video..

Murat Dalkılıç kimdir?

Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show’un dün akşamki bölümünde şovmen Beyaz Murat Dalkılıç’a ünlülerinde aralarında bulunduğu bir video klip hazırladı.
 
Videoda Özge Özpirinçci, İrem Derici, Gülşen, Buğra Gülsoy ve Ezgi Mola gibi ünlülerinde aralarında bulunduğu bir ekip Dalkılıç’ın ne kadar beleşçi ve cimri olduğunu söyleyerek yaşadıkları zorlukları anlattı.
 
Bu görüntülerin ardından stüdyoda bulunan konuklar kahkahaya boğuldu.
 
 
 
MURAT DALKILIÇ KİMDİR?
 
Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983'de İzmir’de doğdu. Piyano eğitimi alan Murat Dalkılıç 15 yaşında ilk müzik grubunu kurdu. Kuşadası’nda orta öğretimi yıllarında basketbolcu olmaya karar verdi. Murat Dalkılıç, 15 yaşında okulda ilk müzik grubunu kurdu ve grubun solistliğini üstlendi. Kuşadasısporda profesyonel basketbolcu olduğunda 17 yaşındaydı. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar verdi.
 
Murat Dalkılıç, müzik kariyerine ilk olarak kafe barlarda gitar çalarak başladı ve İzmir’in çeşitli gece kulüplerinin sonra tüm Türkiye’de sahne programlarına devam etti. Aynı zamanda Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur.
 
Murat Dalkılıç, ilk olarak 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı “Kasaba” şarkısıyla çıkış yaptı. Şarkı pek çok listede 1 numaraya yükseldi. 2009 yılında “La Fontaine” şarkısıyla başarısını devam ettirdi. Murat Dalkılıç, 2010 yılında çıkardığı “Merhaba” albümünü çıkardı ve albümden “Külah”, “Kıyamadım İkimize”, “Merhaba Merhaba”, “Dönmem” adlı parçalara video klip çekti. 2011 yılında Hepsi grubu ve Volga Tamöz ile beraber “Şık Şık” adlı parçaya düet yaptı. 2012 yılında çıkardığı “Bir Güzellik Yap” adlı albümünü çıkardı ve ilk klibi albümle aynı adı paylaşan “Bir Güzellik Yap” adlı parçaya çekti.
 
Murat Dalkılıç, Uganda’da inşaatı gerçekleştirilecek; içeriğinde okul, hastane, aşevi ve meslek okulu olacak yapı için, Kimse Yok Mu Derneği derneği ve Samanyolu Haber televizyonu tarafından başlatılan hayır kampanyası çerçevesinde, “İnsanlık Ölmedi” isimli Samanyolu Haber TV’de Ağustos 2011'de yayınlanan programda sanatçı telefonla yardım topladı. Kayahan, Seda Sayan, Ümit Sayın, Erhan Güleryüz, Murat Kekilli, İbrahim Erkal, Vatan Şaşmaz, Tolgahan Sayışman ve Erhan Ufak gibi ünlülerle birlikte Dalkılıç’ın da telefonla hayırseverlerle görüştüğü kampanyada yardım toplandı. Merve Boluğur ile 2013 yılının yaz aylarında başlayan ilişkisi 2014 yılının Aralık ayında sona ermiştir.
 
Murat Dalkılıç Çıkardığı Albümleri
 
2008    Kasaba
2009    Pardon
La Fontaine
2010    Merhaba
2012    Bir Güzellik Yap
2014    Daha Derine
 
Murat Dalkılıç’ın Video klipleri
 
2008    ”Kasaba”    Kasaba
2009    ”La Fontaine”    La Fontaine
2010    ”Külah”    ”Merhaba”
“Kıyamadım İkimize”
“Merhaba Merhaba”
2011    ”Dönmem”
“Şık Şık” (ft. Volga Tamöz & Hepsi)    Şık Şık
“Çatlat”    ”Merhaba”
2012    ”Bir Güzellik Yap”    ”Bir Güzellik Yap”
“Kader”
“Luzumsuz Savaş”
2013    ”Bir Hayli”
“Neyleyim İstanbul’u”
2014    ”Bu Nasıl Aşk”    ”Daha Derine”
“Derine”
2015
“Kördüğüm”
“Yani”
 
Murat Dalkılıç’ın Aldığı Ödüller
 
2009    Kral TV Video Müzik Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009    Altın Kelebek Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009    Boğaziçi Üniversitesi Medya Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2010    Pal Fm Müzik ödülleri    En İyi Canlı Sahne Performansı
2010    Kral Tv Video Müzik Ödülleri    Radyolarda En Çok Çalınan Sarkı “Kasaba”
2013    Radyo Boğaziçi Ödülleri    En İyi Erkek Pop Müzik Sanatçısı
2014    İstanbul Fm Altın Ödülleri    En İyi Erkek Pop Erkek Sanatçı
Bilgi Yarışması"Kör olası çöpçüler aşkımı süpürmüşler" diyen Anadolu pop efsanesi kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.