Muş

Yerel Haber
08 Mart 2018 - 18:13

Muş'ta Altyapı Çalışmaları Başladı

IHA

Muş’ta kış mevsimi dolayısıyla durdurulan altyapı çalışmaları, hava koşullarının uygun olması ile yeniden başlatıldı.
Muş Belediyesinin en büyük projelerinden biri olan ve geçen yıl çalışmaların başlatıldığı altyapı projesi, kaldığı yerden devam ediyor. Bu yıl havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile çalışma sezonu erken başladı. Belediye Başkanı Feyat Asya, altyapı projesi kapsamında Sütlüce Mahallesi’nde başlatılan kazı ve döşeme çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Başkan Asya, bu yılki çalışmaların daha koordineli ve düzenli yapılması konusunda talimatlar verdi. Çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Asya, “Bu yıl kış mevsiminde Allah’ın bir lütfu olarak şiddetli soğuk ve yoğun kar yağışı yaşanmadı. Altyapı gibi büyük projelerimizi mevsim şartlarından dolayı durdurmuştuk. Ancak buna rağmen Muş Belediyesi olarak rutin çalışmalarımızı yapmaya devam ettik. Cadde ve sokaklardaki tahribatları onararak vatandaşlarımızın sorun yaşamamasını sağladık. Bugün de içme ve yağmur ile kanalizasyon hatlarının yenilendiği altyapı projemizi yeniden başlattık. Geçen yıl zeminin sıkışması için birçok bölgede aynı anda çalışma yapılmıştı. Haliyle ister istemez bazı sorunlarla karşı karşıya kalmıştık. Bu yıl aşağı bölgelerde döşemeleri tamamlayarak gelmeyi planlıyoruz. Hemen akabinde altyapı çalışmalarının bittiği bölgelerin üst yapısını yaparak vatandaşların hizmetine sunacağız” dedi.
Geçen yıl yapılan çalışmalarla önemli bir mesafe kat ettiklerini kaydeden Başkan Asya, “Vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılan üç ana güzergahın altyapı döşemelerini geçen yıl tamamladık. Aynı zamanda birçok bağlantı yollarını tamamlayarak bu yılki çalışmalarımızın seyrini kolaylaştırdık. İçme suyu depoları ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Geçen yıl Muratpaşa Mahallesi’nde bulunan deponun yapımını tamamlayarak devreye aldık. Bu yıl Karşıyaka’daki 7 bin 500 tonluk depoyu da en kısa sürede hizmete sunmayı planlıyoruz. Bu yıl ağırlıklı olarak kazı ve döşemesi tamamlanan yolların üst yapısını yapacağız. İstasyon Caddemizi bir bütün yeniliyoruz. Önümüzdeki günlerde bu caddedeki parsel bağlantılarını yaptıktan sonra söküm çalışmalarına, akabinde üst yapıya başlayacağız. Her zaman söylediğimiz gibi bu çalışmalarımızı başarılı bir şekilde hayata geçirmek için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Zorluklarına hep birlikte katlandığımız bu sürecin sonunda vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlamanın gayretindeyiz. İnşallah söz verdiğimiz gibi bunu da gerçekleştirmeyi başaracağız” ifadelerini kullandı.
Başkan Asya, incelemeler sırasında karşılaştığı çocuklara hediyeler vererek onları sevindirdi.

MuşYerel Seçim Sonuçları

Muş Hava Durumu

0°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.