Muş

Yerel Haber
06 Ekim 2017 - 20:21

Muşlu Öğrenciler Muğla'yı Gezecek

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Muşlu 200 öğrenci Muğla'ya gitti

MUŞ (AA) - İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Muş'tan 200 öğrenci, Muğla'ya uğurlandı.

Proje kapsamında Muğla'ya gidecek öğrencileri, Muş Havaalanından Muş Valisi Aziz Yıldırım, eşi Selma Yıldırım, Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, Hasköy Kaymakamı Ahmet Özkan, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mevlüt Doğan ve velileri uğurladı.

Valilikten yapılan açıklamada, proje kapsamında 6-9 Ekim'de yapılacak gezi ve ziyarette öğrencilerin Muğla'da ağırlanacağı belirtildi.

Açıklamada, "Bu proje ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş altı 50 bin öğrencinin, ülkenin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedeflenmektedir." ifadesine yer verildi.

MuşYerel Seçim Sonuçları

Muş Hava Durumu

11°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.