Mersin

Yerel Haber
03 Ocak 2018 - 10:12

Mut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2 Projesine Hibe Desteği

IHA

Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Fonları kapsamında yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen Erasmus programı kapsamında Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri arasında ülke genelinde başvurusu yapılan 3 bin 500 proje arasından Mut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibince hazırlanan 2 proje, hibe desteği almaya hak kazandı.
Mut İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Cumhuriyet, Mut Karacaoğlan, Şehit Ahmet Ersoy ve Şehit İbrahim Soysal İlkokulu Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilecek olan “Mülteciler İçin Mutlu Gelecek” isimli projenin 28.468,00 Euro bütçesi ile mülteci öğrencilerin okula ve bulunduğu çevreye uyum sürecinde, eğitimcilerin bilmesi gereken doğru metot ve yaklaşımları öğrenmelerinin amaçlandığını kaydetti.


Proje kapsamında 11 öğretmenin 2018 Mayıs ayında İtalya’da mülteci öğrencilerin eğitimi konusunda kurs faaliyetlerine katılacağını belirten Gergin, "Planlanan kurs faaliyetleriyle mültecilere eğitim veren öğretmenlerimizin niteliklerini arttırmak, mülteci eğitimi konusunda Avrupa standartlarını yakalamak, uluslararası işbirliği yaparak daha nitelikli ve işbirlikçi eğitim vermek amaçlanmaktadır" dedi.
24 bin 909 Euro bütçeli “Mut’lu Çocuklar Tınısı” adlı projenin ise 12 ay süreceğini ve çok sesli müzik eğitimi konusunda eğitim verileceğini ifade eden Gergin, şöyle devam etti:
“Amacımız, okullarımızda, ilçemizde ve sonrasında Mersin ili ve ilçelerinde çok sesli müziği yaygınlaştırarak öğrencilerin akademik, kültürel, sosyal ve kişisel gelişimini sağlamaktır. Projemiz kapsamında İtalya ve Hollanda’da çok sesli koro uygulamalarını izleme faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Projemiz, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Karacaoğlan Ortaokulu, Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi ve Ak Ali Küçük Özel Eğitim Uygulama Merkezimizde görevli müzik öğretmenleri tarafından yürütülecek."

MersinYerel Seçim Sonuçları

Mersin Hava Durumu

29°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.