Mersin

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 10:36

Mut'ta Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

IHA

Mersin’in Mut İlçe Müftülüğü tarafından, 2017 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebi ile Karacaoğlan Mut Çınaraltı parkında bir program gerçekleştirildi.
Programa, İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim okunması ile devam etti. Sonrasında açılış konuşması yapan İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın hayırla vesile olmasını dileyerek, haftanın ana teması olan "Cami Şehir ve Medeniyet” konusuna vurgu yaparak, tüm din görevlilerine başarı dileklerinde bulundu.
Ardından Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, “Cami Şehir ve Medeniyet” konferansı verdi. Konuşmasında, Cami Şehir ve medeniyetin önemine vurgu yapan Akpınar, haftanın hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu.
Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar’ın konuşma sonrası İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk tarafından çiçek ve Hadislerle İslam Ansiklopedisi seti hediye edildi.
Haftanın ana teması olan "Cami Şehir ve Medeniyet” konferansının ardından, Diyanet’in açtığı hafızlık sınavını kazanan 5 öğrenciye Kaymakam Mehmet Ali Akyüz tarafından Kur’an-ı Kerim ve Umre ziyareti hediye edildi.
Daha sonra gerçekleşen tasavvuf musikisi konseri korosu tarafından söylenen ilahiler büyük beğeni topladı. Program, misafirlere verilen yemekle sonlandı.

MersinYerel Seçim Sonuçları

Mersin Hava Durumu

21°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.