Nazlı Hamarat 5 günlük bebeğiyle güzellik merkezine gidemez mi?

İşte Benim Stilim yarışmasının yarışmacıları 2018 itibariyle gündemi sallamış durumda... Nihal Candan ve Bahar Candan'ın sansasyon yaratan Murat Boz olayı ve sosyal medya paylaşımları, Emel Özkızıltaş'ın Çarkıfelek'le karşımıza çıkması, Ezgi Baylar'ın Talat Bulut hakkındaki açıklamaları... Ve şimdi de karşımızda Nazlı Hamarat var. 5 günlük bebeğiyle güzellik merkezine giden bir Nazlı Hamarat...

Nazlı Hamarat 5 günlük bebeğiyle güzellik merkezine gidemez mi?

Çok fazla şey başına geldi

Öncelikle herkesin hayatı kendine. Kimse bir başkasının hayatı hakkında yargılarda bulunamaz, bulunmamalı. En fazla eleştirebilir, en fazla "Bana uygun değil" diyebilir. Nazlı Hamarat söz konusu olduğunda ise oldukça done var. Kadının hakkında konuşmamak, "Yok artık" dememek pek de mümkün değil. Çünkü bu kadın çok kısa bir sürede çok fazla şey yaşadı.

Zenginlik ve 'Çorbacı' kavgaları

Peki ne oldu? Nazlı Hamarat, İşte Benim Stilim'in ikinci sezonunda aşırı lüks ve gösterişe olan düşkünlüğüyle dikkatleri üzerine çekti. Kokoşluğundan ötürü ona 'Assolist' lakabı takıldı. Bütün bir sezon boyunca Melis Şahin'le zenginlik kavgası yaptı, Zeynep Öztürk'le ise 'çorbacı' kavgasına tutuştu. İkinci sezonu üçüncü tamamladı.

Kocası vahşice öldürüldü

Araya yaz girdi. Bir de baktık Nazlı Hamarat'ın "Kocam beni çok sever" dediği ve sürekli hakkında olumlu konuştuğu kocası Ukrayna'da vahşice öldürüldü. Nazlı Hamarat, İşte Benim Stilim All Star'a katıldı. Ağladı, duygusallaştı ve erkenden elendi. Sonra kendisini şarkıcılığa verdi. Ve bir de baktık Nazlı Hamarat hamile. Ama kocasını bizimle paylaşmıyor.

Sadece birkaç yıl içinde

Bu bahsi geçen dönem sadece 1-2 yıl. Yani en fazla 2 yıl içinde yaşadı hepsini bunların. Son gelişme ne peki? Oğlu İlter Noyan'la dışarı çıkmış, doktor kontrolleri yapılmış, ardından da Nişantaşı'na güzellik merkezine gidilmiş. Ve bunların hepsini sosyal medya hesabından paylaşmış, duyurmuş.

 

 

"Saygı duyarım" diyoruz ama...

Eleştiriler, "Sen nasıl bir annesin de 5 günlük oğlunu güzellik salonuna götürürsün?"ler havada uçuşmuş. Herkesin hayatı kendine. Ki-me ne! Laf esnasında "Aaa, senin hayatın, saygı duyarım..." diyoruz ama bu cümleyi kurmamız bile aslında kamuflaj. Kimsenin bir başkasının hayatına saygı duyduğu yok. Instagram çağında hele hiç yok.

"Sen nasıl bir annesin" diyenler...

Hoşumuza gitmeyen paylaşımlarından ötürü 40 yıllık arkadaşımızı hayatımızdan çıkarabiliyoruz. "Senin hayatındaki detaylar ilgimi çekmiyor artık" netliğine doğru gidiyor sosyal ilişkilerimiz. Söz konusu ünlüler ya da az ünlüler olduğunda hele keskinliğin dibine vurup iki kelam etmeden geçemiyoruz. "Sen nasıl bir annesin be!" cümlesini kurabilme cesareti gösterebiliyoruz...

Bakış açımız yanlış olabilir mi?

Nazlı Hamarat bir kadın. Bir anne. Çocuğunu tek başına büyütmek isteyen bir kadın. Eski kocası tarafından yıllarca aldatıldığı iddia edilen bir kadın. Eski kocası başka bir ülkede vahşice öldürülmüş bir kadın. Nazlı Hamarat bir kadın. Nazlı Hamarat hakkında bu kadar çok olumsuz konuşabiliyor olmamız yoksa sadece onun bir kadın olmasıyla mı alakalı? Bakış açımızda bir sorun olabilir mi?

Kadın-erkek eşitliği

Neden Avrupa ülkeleri uygar ve çağdaş sayılıyor? Kadınlar ve erkekler eşit olduğu için. Temelde bu. Kadınlar kendilerini ifade edebiliyor. Bir erkek kadar özgürler. Kimse kendini saklamıyor, korkmuyor, çekinmiyor. Herkes hayatını bir başkasına zarar vermediği sürece yaşayabiliyor. Batı'nın da olumsuz yanları çok ama söz konusu kadına bakış olduğunda evet, Batı ülkeleri dünyanın çok ilerisinde.

Neden bu negatiflik?

Nazlı Hamarat sadece bir örnek. Kaba saba adamların tavırlarına "Kıro" deniliyor, güçlü kadınların tavırlarına küfür ediliyor. Yok öyle bir dünya! Yalnız ve güçlü bir kadın imajı çizen kadınlara karşı bu kadar çok ötekileştirici bir zihin yapısı kullandığımız sürece yalanlar, iftiralar, kendini kamufle etmeler... Çirkin ve ikiyüzlü bir ortam beraberinde gelecek, geliyor. Çevremizde, toplumumuzda gerçeklik, samimiyet, doğruluk, özgürlük, mutluluk ve huzur aramıyor muyuz peki? Neden bu negatiflik?

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

 

 

Bu makaleye ifade bırak