19.01.2011 - 02:38 | Son Güncelleme: 19.01.2011-23:41 A-A+

NBA’de baklava açılımı!

NBA takımları ‘etnik’ pazarlamaya yöneldi. Los Angeles Clippers - Phoenix Suns maçında düzenlenen Türk gecesinde baklava ikram edildi, ponpon kızların yerini folklor ekibi aldı

NBA’de baklava açılımı!

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Amerikan basketbol ligi NBA, takımları kış aylarında istediği seyirci sayısına ulaşmakta zorlanınca, çareyi etnik geceler düzenlemekte buldu. Bu geceler kapsamında, en son Los Angeles Clippers - Phoenix Suns maçında bir Türk gecesi düzenlendi. Türk organizatörlerin düzenlediği geceye dolma, baklava ve çekirdek paketleri damga vurdu. Ponpon kızlar yerine, devre aralarında sahneyi folklor ekibi devraldı. Maçın biletleri satışa çıkartıldığında, Hidayet Türkoğlu halen Suns’ın oyuncusuydu. Hido’nun Orlando Magic’e transfer olmasına ve sahada Türk oyuncu bulunmamasına rağmen tribünler kırmızı-beyaz renklerle donandı.

İsrail geceleri de popüler
NBA’deki Türk gecelerini organize eden Salih Eroğlu, bu işe Güney California Üniversitesi’nde okuduğu 2003 yılında Türk Öğrenci Konseyi başkanıyken giriştiğini söyledi. Eroğlu, “Bu fikir ilk aklıma geldiğinde amacım 50 bilet satabilmekti. Şimdi ise Türk gecelerinde, Türk’lere binlerce bilet satıyoruz” dedi. Wall Street Journal gazetesi ise NBA’de artık koltukları doldurmanın en kesin yolunun bu tip geceler olduğunu, özellikle yabancı oyuncusu olan takımların her fırsatta etnik geceler düzenlediğini yazdı. Gazete özellikle İsrail ve Türk gecelerinin popüler olduğunu, Hırvat ve Sırp oyuncuların takımlarının da benzer organizasyonlara ev sahipliği yaptığını kaydetti. 

 

Etiketlerbasketbol
Bilgi YarışmasıBüyükbabanın diğer adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.