Neslihan Atagül 'bebek' sorularından sıkılmakta haklı

Bekarlara "Ne zaman evleneceksin?", yeni evlilere de "Bebek ne zaman geliyor?" sorularının sorulması artık topyekûn yasaklanmalı. Bu soruları soranlar insanlara psikoloji baskı uyguladıklarının farkında mı acaba? Neslihan Atagül de bu sorulardan nasibini alanlardan...

Neslihan Atagül 'bebek' sorularından sıkılmakta haklı

Magazin muhabirlerine yakalanan Neslihan Atagül'e, önce 'ayıp olmasın, pat diye sormayalım' diyerek klasik iş-güç soruları yöneltildi. Sonra tabii ki  Kadir Doğulu ve bebek konusu açıldı. Neslihan Atagül'ün cevabı ise gerçekten bomba: "O kadar çok soruyorsunuz ki, sonunda siz hamile kalacaksınız..."

Sahalarda, sokaklarda görmek istediğimiz hareketler bunlar!

 

 

ABD'den Çin'e kadar haklı

Atagül; yerden göğe, ABD'den Çin'e kadar haklı. Üstelik kibar da... Bu klişeler klişesi soruyu başarıyla etkisiz hale getiren Neslihan Atagül, sitemkâr ama kalp kırmadan, ölçüyü kaçırmadan söylemiş söyleyeceğini. Bebek sorularından sıkılmakta çok haklı. Yeni evli çiftlerden bebek haberi almayı nedense çok seviyoruz.  

 

 

"E o zaman siz neden evlendiniz?"

Evli olan ancak henüz çocuk doğurmayan çiftlere tahammülümüz yok! Hiç yüzümüz kızarmadan, "Madem çocuk yapmayacaktınız, neden evlendiniz?" bile diyebiliyoruz. Yahu evlilik başka, çocuk başka. Belki Atagül ve Doğulu, hiçbir zaman çocuk sahibi olmak istemeyecek. Olamaz mı yani? Bu neyin merakı?  

 can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak