16.01.2019 15:57 | Son Güncelleme:

Nevşehir, Aksaray, Kayseri'de okullar tatil mi? 17 Ocak Perşembe

Dün birçok il ve ilçede eğitime kar engeli geldi. Dün gece etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kar tatili haberleri gelmeye devam ediyor. Nevşehir, Aksaray, Kayseri'de 17 Ocak Perşembe okullar tatil mi?

Yoğun kar yağışı nedeniyle dün bazı il ve ilçelerde okullar tatil edilmişti. Nevşehir, Aksaray, Kayseri'de okullara bugün ara verildi mi?

NEVŞEHİR'DE OKULLAR TATİL Mİ?

Nevşehir merkez ve ilçelerinde, dün geceden beri  etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın (bugün)ara  verildiği bildirildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar ve yollarda oluşan  buzlanma nedeniyle 17 Ocak Perşembe günü il genelindeki resmi ve özel tüm eğitim  kurumlarının tatil edildiği duyuruldu.

Açıklamada, hamile ve engelli kamu personelinin de yarın (bugün) idari izinli  sayılacağı belirtildi.

AKSARAY'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Aksaray'da yoğun kar, buzlanma ve olumsuz hava  koşulları nedeniyle il genelinde yarın (bugün) eğitime ara verildi. 

Aksaray Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelinde etkili kar  yağışının ardından buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verilmesi kararının  alındığı bildirildi.

Açıklamada, "Kar yağışı, buzlanma ve olumsuz hava koşulları nedeniyle  il genelindeki eğitim kurumları 17 Ocak Perşembe günü tatil edildi. Hamile ve  engelli kamu çalışanları ise 1 gün idari izinli sayılacak." ifadesine yer  verildi.

KAYSERİ'DE OKULLAR TATİL Mİ?

Kayseri'de kar yağışı nedeniyle merkez ilçelerde  taşımalı eğitim yapan, diğer ilçelerin ise tamamında okullar tatil edildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, merkez ilçeler  Kocasinan, Melikgazi, Talas ve Hacılar'da taşımalı eğitim yapılan okullarda yarın (bugün) eğitime ara verildi.

Ayrıca, Develi, Yahyalı, Bünyan, İncesu, Pınarbaşı, Tomarza,  Yeşilhisar, Sarıoğlan, Sarız, Akkışla, Felahiye ve Özvatan ilçelerinde okullar  tatil edildi.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy4