Hafta sonu Atalay oynar!

Kritik
Nevzat Dindar KritikTüm Yazıları
06 Aralık Perşembe 2018

Bazen bir futbolcu hakkında fikir sahibi olmak için 6 ay yetmez! Örneğin Yunus Akgün... Aylardır A takımla beraber antrenmana çıkıyor ama şans bulamadı.

Bazen de 65 dakika yetebilir! Atalay Babacan da dün 1 saatte bunu gösterdi. Aynen Ozan Kabak gibi ilk oynadığı maçta net bir mesaj verdi: “Ben büyük futbolcu olacağım.”

2000 doğumlu Atalay, Keçiörengücü karşısında attığı klas gol bir yana, oyun görüşü ve pas kalitesi ile kendini hissettirdi.

En önemlisi sorumluluk aldı. Belhanda’nın yokluğunda Galatasaray’ın en ciddi sorunlarının başında top tutmak geliyordu. Pekala Atalay, Belhanda rolünü üstlenebileceğini gösterdi.

Oyundan erken alınışı (65. dakika) teknik kadronun hafta sonu için Donk, Ndiaye, Belhanda ve Fernando’nun yokluğunda Atalay’ı bir kenara yazdığının işareti oldu. Özetle Atalay da Ozan’ın izinde... Diğer gençlerin de verilen şansları iyi kullanması ve fark yaratması gerekiyor.

Galatasaray yeni futbol düzenini iyi okuyabilirse krizi fırsata çevirip rakiplerinden bir adım öne çıkabilir. Çünkü ne Fenerbahçe, ne de Beşiktaş, halihazırda Galatasaray’ın sahip olduğu gençlere sahip değiller.

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın