19.06.2017 - 18:14 | Son Güncelleme: 19.06.2017-18:40 A-A+

Nihat Hatipoğlu'ndan 'silikon yaptırmak günah mı?' sorusuna cevap

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, bir kadın izleyicinin "Silikon taktırmak günah mıdır?" sorusuna, "Vücudunda çökme olan hanımefendiler kocalarıyla iyi muhabbet olsun diye taktırabilir" şeklinde yanıtladı.

Nihat Hatipoğlu'ndan 'silikon yaptırmak günah mı?' sorusuna cevap

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ATV'de ekranlara gelen 'Nihat Hatipoğlu ile Sahur' programında, bir kadın izleyicisinin "Allah'ın verdiği yüzü değiştirmek ve vücuda silikon taktırmak dinen günah mıdır?" sorusuna cevap verdi.

Ayrıntılı bir açıklamada bulunan ünlü ilahiyatçı, "Estetikle ilgili bir soru bu. Yaradılışı ciddi anlamda değiştirecek müdahaleler, tıbbi müdahaleden çok estetik müdahaledir. Bu çok hoş karşılanmıyor. Ama diyelim ki; bir hanımefendinin doğumla beraber, doğumdan sonra vücudunda önemli bir çökme başladı. Bu da aileyi rahatsız ediyor. Bu da karı-koca arasında sorun oluyor. Hanımefendi eşiyle daha iyi bir muhabbet olsun diye hanımefendinin bu tür müdahalalerde bulunması dinen caiz olabilir" ifadelerini kullandı.

Hatipoğlu, "Ancak bazı estetikler yapılıyor. Bir müddet sonra vücutta, yüzde bir değişliklik meydana getiriyor. Güldüğü, ağladığı belli olmuyor. Allah zaten insanı güzel yaratmış. O güzel yaratılmış olan simayı bozmak doğru değildir. Zaruri olan, ailenin devamı için gereken estetik olabilir. Ancak modaya dönüşmüş olan estetikler tasvip edilmiyor" şeklinde konuştu.

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.