Gündem
14.09.2017 - 15:27 | Son Güncelleme: 14.09.2017-16:15

Ninja kıyafetli silahlı soygun çetesi yakalandı

İstanbul’da kullandıkları özel maskelerle gasp terörü estiren ve marketçilerin kabusu haline gelen soygun çetesi polis tarafından çökertildi. Özel maskeler kullanarak soygunları gerçekleştiren çetenin gözaltına alınan 3 üyesinin yaşının 18 den küçük olması dikkat çekerken, çetenin aynı yöntemle 4 soygun gerçekleştirdiği belirlendi.

Sitene Ekle

Ferit ZENGİN/milliyet.com.tr

Beyoğlu'nda geçtiğimiz 16 Ağustos günü bir markete giren maskeli ve silahlı 3 kişi kasiyeri silahla etkisiz hale getirdi. Kasada bulunan 5 bin lirayı alan çete üyeleri kaçarak izlerini kaybettirdi. 

Olayın ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri başlattıkları soruşturmada soygunun gerçekleştiği marketin incelenen güvenlik kamera kayıtlarında ilginç bir detaya ulaştı. Soyguncuların marketi soyduktan sonra vatandaşlar tarafından kovalandıkları ve kovalamaca sonrasında ara sokaklardan birine giren şüphelilerden birinin maskesini düşürdüğü tespit edildi.

Aynı noktadaki kamera kayıtlarını inceleyen polis, olaydan 3 saat sonra maskeyi almaya gelen bir şahısı belirledi.  Maskeyi alan kişinin M.K.Ö. isimli şahıs olduğunu tespit eden polis şahısın 3 gaspçıdan birisi olduğunu belirledi. 

Adresi belirlenip izlemeye alınan 17 yaşındaki M.K.Ö.'nün üzerinden yapılan takiplerde C.P. ve N.G. isimli soyguna katılan diğer 2 gaspçıyı da belirleyen polis, araştırmaların tamamlanmasının ardından bu gün sabah saatlerinde düzenlediği operasyonlarla  17 yaşlarındaki M.K.Ö,'yü İstanbul'da, C.P.'yi Elazığ’da, 16 yaşındaki N.G.'yi ise kaçtığı Batman’dan dönerken İstanbul’da yakalayarak gözaltına aldı. Sorguları devam eden 3 çocuk soyguncunun değişik tarihlerde 3 soygun olayını daha gerçekleştirdikleri belirlenirken, polisin soruşturması devam ediyor. Bilgi Yarışması"Benim annem bir melek" dizisindeki Neriman rolünü canlandıran oyuncu kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Milyarlarca yıldız ve gezegenden oluşan kümelere ne denir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX