Nokia X 27 Nisan'da tanıtılacak!

16.04.2018'de eklendi16.04.2018-10:34 'de güncellendi
HMD Global şirketi MWC (Mobile World Congress) 2018’de Nokia 6, Nokia 8 Sirocco ve Nokia 8110 4G modellerini çıkarmıştı. Fakat şirket şimdi de daha önce karşımıza çıkan Nokia serisinin yeni versiyonu Nokia X’i 27 Nisan’da tanıtmaya hazırlanıyor.
Gülşah Karaman/milliyet.com.tr

HMD Global, Nokia X’i 27 Nisan’da resmi olarak tanıtması bekleniyor. Cihazın Çin’de yayınlamaya başlayan reklamları dışında ne yazık ki telefon hakkında daha fazla bilgi paylaşılmadı. Fakat  resmi olmayan bilgilere göre Nokia X’in 4 GB veya 6 GB RAM, Qualcomm Snapdragon ya da MediaTek işlemciler gibi seçenekler ile geleceği söyleniyor. Bunun dışında cihazın orta segment bir Android telefon olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.  

Şu an için Nokia X’in küresel pazara çıkacak bir telefon olup olmayacağı konsunda herhangi bir kesinlik görünmemekte. Cihaz sadece Asya pazarıyla da sınırlı kalabilir.

2017 yılında Nokia’nın Nokia X adında birkaç Android telefon çıkardığı görülmüştü. Fakat bu modeller giriş segmentindeydi. Android yerine Nokia tarafından özelleştirilmiş, içerisinde Google uygulamalarının ve Play Store’un bulunmadığı bir versiyonu ile karşımıza çıkmıştı. Bunun sonucunda kullanıcıların ilgisini çekmeye başaramamıştı.

Buradan çıkarılan bilgiler doğrultusunda Nokia X’in eski serisine benzerliği üzerine bir özellik bulunmayacaktır. Cihazın isminde yer alan “X” sembolü ise Apple’ın iPhone X’indeki gibi “10” sayısını değil, “X” harfini sergilediği söylentiler arasında yer alıyor. Kesin bilgiler için 27 Nisan’daki resmi lansman bekleniyor.