27.11.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 27.11.2017-2:30 A-A+

NOTU İYİ AMA FİNAL YAPIYOR‘Kayıtdışı’ dizisi, bu akşam 8’inci bölümüyle final yapacak. Beklenen olmadı. İlginç bir tabloyla karşılaştım, 11 Kasım tarihli bir bilgi. Mip trends, (MIPTV internet sitesi, Cannes’da düzenlenen televizyon fuarının yayını) sosyal paylaşım sitelerinde en çok konuşulanları yayınlıyor. 

Dizinin, Avrupa  üzerinde en çok konuşulan dördüncü TV programı olduğu ve Twitter üzerinden 8 bin yorum yapıldığı belirtiliyor. Daha da ilginci, projenin IMDB’de notunun 8.3/10 olduğu yazılmış. Uluslararası alanda ‘İyi bir notu var’ diye  altı çizilen proje, bu akşam bizde izlenmediği için final yapacak. 

‘Şarkıları çalmaya devam ediyoruz’

Ersoy Dede, ‘Bazı radyo ve televizyonlarda Yıldız Tilbe çalınmadığını ve programlara konuk edilmediğini’ yazmıştı. Gerekçe, Tilbe 2014 yılında, İsrail ordusunun Gazze’ye başlattığı operasyonların ardından, “Allah Hitler’den razı olsun, bunlara az bile yapmış, ne kadar haklıymış adamcağız” demişti. O radyolardan biri de Radyo D. Ben de radyonun genel yayın müdürü Esen Kayar’a sordum. Kayar, “Yok böyle bir şey. Şarkılarını çalmaya devam ediyoruz” dedi. 

Cem Yılmaz’ın dublörü ne alıyor?

ATV haber bülteninde, ‘Filmlerin Gizli Kahramanları’ dosyası vardı. Dublörler, hep merak konusu olmuşlardır. Geçtiğimiz hafta izledim, muhabir Samed Öztaylan’ın haberiydi. ‘En çok aksiyon sahnelerinin görünmeyen kahramanları’ merak ediliyor. Onlardan biri, Deniz Yılmaz. Yangından kaza sahnelerine geniş bir yelpazede çalışıyor. Yılmaz, “Bir dakikada izlediğiniz sahneler için 12 saat çekim yapıyoruz. Cem Yılmaz’ın da dublörlüğünü yaptım” diyor. Fiyatlar nasıl peki? Yılmaz, “Sıradan bir kaza
5-10 bin TL arasında. Ama her şey gerçek olsun diyorsan 20 bin TL” açıklamasını yaptı.
Üçüncü kattan atlarız

Fiyatlar, tehlikeye göre değişiyor. Mesela yanma sahnesi... Ortalama, 15 saniye sürüyor. Bazen yönetmen, 40 saniye olmasını da istiyormuş. 4-5 bin TL arasındaymış. En çok ölüm sahneleri değerli. Ortalama 15-20 bin TL. Atlama sahnelerinde, üçüncü kata kadar gerçekten atlama oluyor. Fiyatı, 5-10 bin TL arasında. Sonrasında vinç geliyor ve dublörler ipe bağlanarak atlıyor. 10-15 bin TL arasında değişiyormuş artık kaç katsa... 

 

 

Etiketler
Bilgi YarışmasıOzanların, yapıtlarında kullandıkları takma ada ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.