Nurmagomedov, Floyd Mayweather'a yapılan saygısızlığa dur demeli

Orta siklet boksun en başarılı ve en ünlü isimlerinden eski şampiyon Floyd Mayweather 2017 yılında emekli olduğunu açıklamıştı. Kariyerinde çıktığı 50 profesyonel maçın tamamını kazanan yenilmez şampiyon, Conor McGregor'u yenmesiyle adını duyuan Khabib Nurmagomedov'a maç teklifi yapmıştı. Fakat Nurmagomedov'un menajeri bu ısrarlı isteğe karşı biraz saygısızca yaklaşıyor.

Nurmagomedov, Floyd Mayweather'a yapılan saygısızlığa dur demeli

"Maç yapmak için yalvarıyor. Parası tükendi herhalde"

"Maç yapmak için yalvarıyor. Parası tükendi herhalde"

Conor McGregor'un şımarık, hadsiz ve saygısız tavırlarından ötürü Dağıstanlı boksör Nurmagomedov'un onu yenmesi hepimizin içinin yağlarını eritmişti. Nurmagomedov da hem efendiliğiyle hem başarısıyla dikkatleri çekiyordu.

Yaptığı sporun efsanelerinden olan Floyd Mayweather, camimada hem saygı duyulan hem de Nurmagomedov'dan 12 yaş büyük bir sporcu. Daha önce yine emeklilik kararı alıp Conor McGregor'la karşılaşmak için geri dönmüş bir isim. Şu anda yine emekli fakat Khabib Nurmagomedov'la maç yapma isteği biliniyor.

Mayweather gibi bir efsanenin maç talebini gurur duyarak karşılamak gerekiyor. Kabul edip etmemek tamamen Nurmagomedov ve ekibine kalmış. Fakat Nurmagomedov'un menajeri Ali Abdelaziz'in sarf ettiği "yalvarıyor, parası tükendi herhalde" cümlesi tamamen saygısızlık. Nurmagomedov'un McGregor'u nakavt etmesine sevinme sebebimiz de McGregor'un saygısızlığı değil miydi?

Bizzat el atması gerekir

Bizzat el atması gerekir

Khabib Nurmagomedov ve Floyd Mayweather'ın olası karşılaşması için çok büyük paralar konuşulduğunu biliyoruz. Mayweather da dövüşen iki sporcunun da 110 ila 200 milyon dolar arasında kazanacağını tahmin ettiğini söylemişti. Mayweather'ın parayı sevdiği bilinen bir durum. Fakat "parası bitti" gibi bir durum söz konusu değil.

Kendisinin de açıkladığı üzere ölene kadar yatacak parayı kazanmış durumda. Sayısız arabası, onlarca lüks evi ve bankada milyonları zaten var. Nurmagomedov'la ısrarla maç yapma isteğinin arkasında bana kalırsa popülerliğini korumak, gücünü tekrar kanıtlamak, yaşlanmadığını göstermek gibi nedenler var. Para ancak dördüncü, beşinci planda olabilir.

Nurmagomedov, menajerinin kendi branşının efsanelerinden olan eski bir sporcu için saygısızca açıklamalar yapmasına engel olmalı ve muhtemel karşılaşmayla ilgili kendisi konuşmalı. Biliyoruz ki onun bu tip ortam germe, gerilim yükseltme ve ilgi arttırma gibi amaçları olmayacak...

Bu makaleye ifade bırak